PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816104}

Kraina miodu

Honeyland
7,8 12 332
oceny
7,8 10 1 12332
7,7 39
ocen krytyków
Kraina miodu
powrót do forum filmu Kraina miodu

Pandemia wirusa sars Covid 19 pozwoliła mi obejrzeć "Krainę Miodu", co dało mi poczucie, że mogę biegnąc zatrzymać się, ale biec dalej. Może wreszcie uda mi się ruszyć z kanałem na YouTube i opowiedzieć o filmach obejrzanych podczas 18 i 19 Nowych Horyzontów. Macedoński dokument to przepiękna opowieść o ludzkiej autonomii, sprawczości, godności i istocie koegzystencji. Pełen żalu i radości traktat filozoficzny o pracy, zestawiający relację człowieka z przyrodą i wartości drugiego w jego życiu oraz ich ról w ekosystemie. Przykry obraz stawia potrzebę godności ludzkiej i wzajemny szacunek jako podstawowe czynniki w relacji z drugim człowiekiem. Wiara w synergię nie daje nam zupełnie nic, bo atropocentryzm zabiera co ulotne. Film wcale nie chcę być wielki, ale z tą samą wdzięczności mówi o rzeczach człowieczo małych i ekologicznie dużych. Bolesne przypominienie o tym jak prosty może być kontakt międzyludzki i to zdecydowanie jeden z najbardziej frapujących mnie i przygnębiających kontekstów tej produkcji. Człowiek, czy to dużo? Przecierpiałem lektora na VOD TVP i zerknąłem na inny rodzaj cierpienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones