PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187331}

Kraina mrozu

Paha maa
7,6 782
oceny
7,6 10 1 782
Kraina mrozu
powrót do forum filmu Kraina mrozu

Srednio.

ocenił(a) film na 5

Na papierze może i historia (rie) wyglądają nieźle, jednak wykonanie... kompletnie beznamiętne, bez serca, bez duszy, bez tego czegos.
(i nie chodzi tu o surowosc, cisze i spokój. Bergman, czy Trier w dogmowych filmach potrafili to pogodzić)

Tak więc wykonanie sprawiło, że bohaterowie byli mi kompletnie obojętni a sama historia - mało interesowała.

Co więcej - film zupełnie mnie nie zasmucił. Na ekranie widziałem masę smutnych postaci, ale imo - reżyser nic nie zrobil żeby te uczucia przeniesc na mnie.


Zwracam jeszcze uwagę na pewną rzecz.
Robert Bresson nakręcił film "Pieniądz". W skrócie opowiada on: jak to od jednego fałszywego banknotu kilka osób spotkała tragedia.
W dodatku należy zaznaczyć, że Bresson miał baaardzo charakterystyczny styl. Do filmów zatrudniał niemal wyłącznie aktorów-kompletnych amatorów i zabraniał im wszelkich gestykulacji, do minimum ograniczał mimikę twarzy, oraz podnoszenie głosu (a więc ogólnie - ekspresyjnego grania)
Był to niezwykle ceniony reżyser wsród tzw znawców kina.

Widzi ktos podobienstwa?


5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones