PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034267}

Krew i złoto

Blut & Gold
5,7 3 516
ocen
5,7 10 1 3516
5,0 5
ocen krytyków
Krew i złoto
powrót do forum filmu Krew i złoto

Lol xD

ocenił(a) film na 3

Serio? Teraz biedni uciskani Niemcy, którzy pomagali Żydom, byli prześladowani przez Nazistów etc.? Ci źli Naziści wzięli prawilnych NIemcó do wojska, a oni wcale przecież nie chcieli...
No ludzie :/
Zakłamywania historii ciąg dalszy jak widzę...

ocenił(a) film na 7
kiran

Pod Bękartami Wojny to samo piszesz :P, że głupi Tarantino zakłamuje historie.

ocenił(a) film na 3
forest122

Bękarty wojny są śmieszne i ciekawe. A ten film jest mega kiepski.

kiran

Czy Polska jest takim wspaniałym czystym, niewinnym krajem w którym są sami porządni ludzie ? Owszem dla chorego nacjonalisty będzie takim państwem, klapki na oczy i do przodu. Prawda jest z goła inna, ludzie we wszystkich krajach są niedoskonali, popełniają blędy a co gorsza zdarzają się jednostki psychopatyczne które kierują otoczeniem tak by spełniać swoje chore ambicje kosztem życia ludzkiego. Tak samo było z niemcami, miałem dziadka którego wcielili do niemieckiego wojska gdy miał 14 lat. Tam po stronie niemieckiej zwykłe szaraczki to byli ojcowie, synowie, którzy często przez oddaniem strzału w stronę wroga mieli moralny dylemat. Owszem oddziały SS i pewne jednostki fanatyków z radością wypełniała rozkazy hitlera... Nie wszyscy chcieli ginąć za dziada, wiekszość tych ludzi już w trakcie wojny miało poczucie winy, niektórzy wiedzieli o obozach... Myślę, że najważniejsza jest prawda, a prawdą jest, że rząd niemiecki rozpętał wojnę, która niosła śmierć milionów istnień ludzkich wielu narodowości i wyznań, Polacy otrzymali jeden z największych ciosów w tej wojnie, tak samo jak Żydzi, Chrześcijańskie, Etniczne, Chore fizycznie jednostki... Ale na Boga nie mówmy, że wszyscy Niemcy byli sadystami, mordercami i w głębi serca popierali hitlera. Jaki mieli wybór ? Rozkaz, albo kula w łeb. Dziadek uciekł po froncie w Stalingradzie gdzie odniósł rany do wojska Andersa. Z tego co przeżył mówił zawsze tylko jedno. Bardziej bezwzględni byli Ukraińcy i Rosjanie niż zwykli poczciwi obywatele niemiec... Mimo, że przeciwko temu państwu przyszło mu na koniec wojny walczyć w Tobruku. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora, nie tuszujmy też historii, ale mówmy o niej w jak najbardziej obiektywny sposób.

ocenił(a) film na 5
kiran

Przecież nie wszyscy w Niemczech byli oddani wariatowi z Austrii, na początku w Dachau ginali głównie Niemcy

ocenił(a) film na 4
kiran

Nie każdy Niemiec był nazistą, ale każdy Nazista był Niemcem, ot różnica.

kiran

Jak głupim trzeba być aby z tego typu filmu takie wnioski wyciągać xD? Idąc tą logika to takiego "Indiane Jonesa" też bojkotujesz bo okazuje nazistów jako bandę partaczy szukających magicznych artefaktów po świecie.

ocenił(a) film na 7
kiran

Właśnie oglądałem. Zdania o niemieckich śmieciach nie zmieniłem. Film ich nie Wybiela. Jest za to dobrze zrobiony. Pokazuje ich jako idiotow i morderców. To że Heniek się mści bo chcieli go ukatrupic. Film ma trochę humoru ale też ciekawie pokazuje w miarę sensowny scenariusz. Normalne. Wasze standardowe wysrywy polityczne pomijam. Niemcy wywołali druga wojnę światową i zawsze będą za to odpowiedzialni

kiran

Założyłem konto na FW tylko dlatego że nie byłem w stanie powstrzymać się od odpowiedzi na twój kretyński komentarz będący połączeniem sebiksoswej ignorancji i najbardziej pospolitą formą stereotypu radzieckiego.
Otóż zaskoczę ciebie ale poparcie dla hitlera w III Rzeszy nie było wcale takie powszechne i w dużej mierze spadło po jego klęskach militarnych i wyjściu na jaw faktów związanych z holocaustem. Pobór był rzeczą powszechną i chyba nie trudno zrozumieć że nie każdy niemiec miał na celu śmierć na froncie wschodnim. Ruch antyhitlerowski był silny w niemczech i nie było to marginalne zjawisko. To trochę tak jakby uznać że wszyscy Polacy to są pisowcy albo platformersi bo przecież „taką partię wybrali”

ocenił(a) film na 1
piotr_sosabowski

Warto się zastanowić co się pisze https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1575136%2Cniemiecki-historyk-niemcy-w-zdec ydowanej-wiekszosci-popierali-wojne-slowa

ocenił(a) film na 1
kiran

W pełni się zgadzam. Wyjątkowo prostackie zakłamywanie historii. Nie rozumiem jak Netflix może coś takiego rozpowszechniać!

kiran

co ty tam wiesz minusie haha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones