PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121880}

Kroniki Riddicka: Mroczna furia

The Chronicles of Riddick: Dark Fury
7,1 8 624
oceny
7,1 10 1 8624
Kroniki Riddicka: Mroczna furia
powrót do forum filmu Kroniki Riddicka: Mroczna furia

Ogólnie klimat ciekawy do tego sama animacja. Jeżeli zaś chodzi o film to uważam że jest zdecydowanie zbyt brutalny!! Fabuła jest jakby znacznie uproszczoną wersją kilku filmów s-f w oparciu oparciu o komiksowych bohaterów typu spiederman! Ogólne wrażenia przeciętne jak i cały Riddick! Bajka brutalna zdecydowanie nie dla dzieci! Powinno być napisane .... od 15 roku życia! Ogólna ocena 6/10 to max!!!

Adash

spiderman? haha

riddick jest mroczny i brutalny i tak ma byc.

t4r

Może i tak masz racje! Ale to jest przecież film animowany więc w tego typu przypadku powinno być napisanie ograniczenie wiekowe!
ps. Oglądałem z małym bratem i wyrzuty miałem :)

ocenił(a) film na 8
Adash

Jeżeli uważasz, że animacja, to już nie może być brutalne wcale, to akurat się mylisz.
A ta animacja akurat nie jest aż tak brutalna jak inne ;)

Adash

Skoro uważasz, że jak film jest animowany to oznacza to, że jest dla dzieci to jesteś w błędzie.

A filmik spoko. Szału nie ma, ale jest dobrze. ;)

ocenił(a) film na 10
Szejku

Czy ktoś czuje jak Riddick policzkuje typa w końcowej scenie walki i mówi "nie wolno tak robiś pysiu" zamiast wbic mu kose w oko. Animacje nie są koniecznie bajkami, a Mroczna furia to epizod do Kronik Riddicka, polecam całą trylogie.

szwebski

Riddick ?? Hmmm raczej powiem nie. Jeżeli już to jako tako widział mi się Pitch Black a pozostałe Riddicki wręcz przeciwnie!

ocenił(a) film na 10
Adash

Masz racje mógły Ci sie nie podobac Kroniki Riddicka, każdy ma swoje upodobania ja uwielbiam fantazje, zwłaszcza w takim klimacie, gdzie ludzka wyobraźnia nie zna granic.

ocenił(a) film na 7
Adash

To jest jeden z najbardziej sielankowych filmów animowanych jakie widziałem! Nic bardziej mylnego, że animowane muszą być dla dzieci i koniecznie bez krwi ;)

ocenił(a) film na 7
Adash

A ja ci zadam pytanie. Czy za "Mroczną furię" zabrałeś się tak z przypadku? Bo jeśli wcześniej nie widziałeś "Pitch Black", a chyba nie widziałeś, to nie było nawet sensu włączać tego filmu. Bo raz - to kontynuacja, dwa - "Pitch Black" powiedziałby ci, że główny bohater to wcale nie lukrowany harcerzyk (ergo, nawet animacja nie będzie dla dzieci).

I jeszcze jedno (skoro już zacząłem się czepiać)... Czemu utożsamiasz filmy animowane z filmami dla dzieci? Przecież nie tylko Disney robi filmy...

Adash

Skąd ten wniosek, że animacja musi być grzeczna i dla dzieci? Co w tej kwestii ma forma utworu do jego treści? Z całym szacunkiem - oglądam animacje bardzo często, a żadnej z nich nie poleciłbym twojemu bratu...ba, nawet z rodzicami byłoby mi głupio oglądać coś pokroju Koroshiya 1: Episode 0.

Co do samego Riddicka - jeśli chcesz poznać klimat tego uniwersum w najczystszej formie, polecam grę Ucieczka z Butcher Bay lub Assault on Dark Athena (jeśli oczywiście przepadasz za grami i taki sposób poznania historii nie stanowi dla ciebie bariery). Zarówno klimat, scenografia, postacie, fabuła a nawet muzyka stoją na znacznie wyższym poziomie niż wszystkie filmu o Riddicku razem wzięte. A więzienne życie jest wyjątkowo mroczne, brutalne i przesycone wulgaryzmami. Oto i jest prawdziwy Riddick ;)

Co do fabuły i oceny filmu jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Dark Fury to tylko dodatek, uzupełnienie historii z filmów i gier, niestety stanowiący najgorszy element całej tej układanki :/

ocenił(a) film na 7
Severen

Najgorszy ? Ma swoj wlasny klimat, osobliwy dosyć. Ale zauważ ze pitch black, jak i kroniki miały rózny klimat, choć miały wspólny mianownik.

ocenił(a) film na 7
Severen

Nigdy się nie nastawiałem że ciąg tych filmów ma być niebrutalny ;P

ocenił(a) film na 10
Adash

A kto powiedział, że to jest dla dzieci? "Dark Fury" jest filmem animowanym, ale zdecydowanie nie dla dzieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones