PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106415}

Krucjata Bourne'a

The Bourne Supremacy
7,6 158 704
oceny
7,6 10 1 158704
7,3 15
ocen krytyków
Krucjata Bourne'a
powrót do forum filmu Krucjata Bourne'a

To co urzekło mnie w części pierwszej, w tej doprowadziło mnie do furii!

Chodzi o montaż, zdjęcia i o to jak zachowywała się kamera! Kamera cały czas się trzęsie, sceny walki są nakręcone tak, że nie widać żadnych ciosów, tylko jakieś mignięcia, że gdzieś tam leci pięść a tam znów kop i koniec. Ogólna szamotanina, nie wiadomo kto kogo bije a na końcu wygrywa Bourn.

Poza tym film już nie jest taki wciągający, nie ogląda się go z zapartym tchem jak część pierwszą. Film poprzez ten chaotyczny montaż ogląda się szybko, ale tak naprawdę nic ciekawego się w nim nie dzieje. Dopiero ostatni pościg po ulicach Moskwy to prawdziwa akcja. Chociaż zdecydowanie słabiej nakręcony jak pościg w części pierwszej.

Film bardzo przypominał mi pod względem Quantum Of Solace z Bondem. Kręcony jest w identyczny sposób. Widać, że twórcy Bonda ewidentnie wzorowali się na 2 i 3 części Bourna. Ten sposób kręcenia akcji ma pewnie spowodować, by widz poczuł się jak w centrum akcji. Podczas wypadku samochodowego też przecież mało widać wszystko dzieje się bardzo szybko.

Dla mnie jest to jednak irytujące. Moja ocena 5 na 10.

ocenił(a) film na 9
sansin

To że kamera nakręca bardzo chaotycznie to się zgodzę, doprowadzało mnie to do szału. Jednak niestety nie zgodzę się z główną myślą tego tematu. Druga część wciągnęła mnie o wiele bardziej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones