PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106415}

Krucjata Bourne'a

The Bourne Supremacy
7,6 158 705
ocen
7,6 10 1 158705
7,3 15
ocen krytyków
Krucjata Bourne'a
powrót do forum filmu Krucjata Bourne'a

Film owszem,fajnie zrobiony,gra Matta nie pozostawia wiele do zyczenia .
Co do samego sposobu krecenia,niektorzy na forum narzekaja na kamere i ujecia,a ja wlasnie jastem zadowolony z tego,ze kamerzysta nie tylko trzyma kamere zeby nie spadla ze statywu ale bierze czynny udzial w kreceniu scen.I chyba o to chodzilo,bo sceny krecone "z reki" sa w tym wypadku lepsze,i bardziej odzwierciedlaja np.ucieczka czy scene walki niz statyczne przesuwanie kamery wokol bohaterow aby pokazac walke ze wszystkich stron-to bylo dobre w Matrixie
Co do fabuly...dlaczego Bourne Ludluma byl mistrzem kamuflarzu,a w filmie jedyna rzecza jaka zmienia to paszporty?I GDZIE JEST CARLOS??????
Tak czy tak polecam obejrzec 2 czesc trylogii Bourna i cierpliwie czekam na Ultimatum....

Racja książka o niebo lepsza,film jest pozbawiony zawiłej,wciągającej fabuły co było znakiem rozpoznawczym literatury R.Ludluma.I własnie gdzie jest Carlos-w drugim tomie go nie było lecz gdzie wyparował w 1.Cała historia Bournea polega na pojedynku jego z innym świetnie wyszkolonym zabójca,brak tego wątku katastrofalnie zubaża cały film.I tak na marginesie irytują mnie ludzie,którzy nie czytając ani 1 tomu piszą jaki to świetny,rewelacyjny film.Książka duuuużo lepsza film nie dorasta jej do pięt.

Pozdrowienia!!!

użytkownik usunięty

hmm, w krucjacie Ludlum wrzucił bourna do chin w pogoni za porwaną żoną przez cia. taka jest fabula drugiego tomu trylogi o nazwie "krucjata bournea". dopiero w ultimatum jest poruszony wątek carlosa (przypominam ze względu na to, że najwyraźniej dawno czytaliście książkę i nie co wiadomości uciekły z głowy)
nie widziałem filmu, jednak to nie jest już ekranizacja. tożsamość z 2002 roku też nie była adaptacją. genialna wersja to ta z 1988 roku. oddaje to co jest w książce, a przede wszystkim kameleon jest KAMELEONEM, a przecież właśnie na tym ludlum oparł postać bournea.
pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones