PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200092}

Krwawy diament

Blood Diamond
7,5 266 005
ocen
7,5 10 1 266005
6,4 16
ocen krytyków
Krwawy diament
powrót do forum filmu Krwawy diament

Moim zdaniem zmarnowany potencjał tematu, a di Caprio wypada w tej roli dość przeciętnie
(niestety). Widziałam już wiele tego typu filmów - pełno w nim scen akcji, polegających na
ciągłym napierdzielaniu z kałacha i ginie gdzieś wątek tragedii mieszkających tam ludzi.
Wnerwiająca rola dziennikarki, a wątek Salomona i jego rodziny jakoś dla mnie nie bardzo
trzyma się kupy...

Chodzi mi o to, że mamy z historycznego punktu widzenia dramat ludzki mniej więcej na skalę
drugiej wojny światowej, jednak ten film jest nakręcony w zupełnie innej konwencji i w ogóle
nie wiem co ma mnie w nim poruszać. Końcówka była denna i ckliwa - ok, rozumiem
bohaterstwo i takie tam, ale zwyczajnie nie pasowała do reszty filmu, a mimo wszystko w
ogóle nie była zaskakująca. W zasadzie w tym filmie nic mnie nie zaskoczyło... i czuję się
troszku zawiedziona, bo kilka osób mi go gorąco polecało...:(

szklaneskrzydla

Ale tam byli murzyni

ocenił(a) film na 9
szklaneskrzydla

Zatem czego od tego filmu oczekiwałaś? Że będzie to Lista Schindlera ? Albo będą pokazywać jak ludzie głodują? Czy może jak sobie głowy rozwalają? Ciężko zrozumieć Twoją wypowiedź bo chyba opiera się na oczekiwaniach co do filmu.... Chyba po prostu oczekiwałaś za wiele

ocenił(a) film na 6
Milionowski

Jednak Hotel Rwanda o zbliżonej tematyce jest ze 100 razy lepszy. Czuć w nim gniew, ból, smutek, bezradność czyli w skrócie wszystko czego zabrakło w tym filmie.

ocenił(a) film na 9
AgentB

to fajnie, że gadasz o uczuciach, ale każdy ma inne. Może płaczemy po prostu na innych filmach

ocenił(a) film na 6
Milionowski

To oczywiste, że każdy ma inny gust.

ocenił(a) film na 4
szklaneskrzydla

szklaneskrzydła trafiła w sedno i wcale nie chodzi o epatowanie przemocą, bo nie musza na ekranie nikomu"głowy rozwalać" żeby jego los prawdziwie poruszył. Tu jest po prostu za bardzo hollywódzko, zamiast dramatu milionów ludzi widzimy niebezpieczną przygodę, a zakończenie jest już tak wydumane ze aż śmieszne. Rozczarował mnie DiCaprio, nie był wiarygodnie cyniczny na początku.

Jeśli chodzi o podobną tematykę afrykańskich problemów polecam "Hotel Ruandę " , "Wiernego ogrodnika", "Ostatni Król Szkocji" poniekąd afrykański "Kwiat pustyni". Może znacie coś jeszcze?? Z przyjemnością obejrzałabym jakiś dobry film o czarnym kontynencie, najlepiej dla odmiany pokazujący radość życia;))








ocenił(a) film na 8
szklaneskrzydla

absolutnie podpisuje sie pod opinią obiema rękoma-miałem takie same odczucia...:)

ocenił(a) film na 5
szklaneskrzydla

to samo, znudził mnie, przewidywalność, ciągłe napierdzielanie z kałacha, infantylna koncówka powoduje, że to jakaś bajeczka dla dzieciaków, w której dobro zwycięża a (kpię) dzikusa z Afryki oklaskują wszyscy bo ubrał garnitur. Za długi, Dicaprio nie pasuje do tej roli.

ocenił(a) film na 9
kapral11

Oklaskują go, bo wnerwiająca laska napisała jego historię. Sam bym klaskał bo wątpię czy kogokolwiek z nas było by stać na to co on przeszedł.

ocenił(a) film na 6
szklaneskrzydla

W pełni popieram, mógłbym napisać dokładnie to samo ;). Film nie zasługuje na więcej niż 6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones