PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395824}

Krzyk 4

Scream 4
5,6 34 288
ocen
5,6 10 1 34288
6,1 17
ocen krytyków
Krzyk 4
powrót do forum filmu Krzyk 4

8/10

ocenił(a) film na 8

Świetna część znanej serii horrorów, powstała 11 lat po trzeciej, która miała początkowo wieńczyć serię. Być może Wes Craven miał dość poziomu obecnych horrorów tak, że postanowił je inteligentnie wyśmiać w czwartej części Krzyku. Dobry pomysł. Już sam początek może się podobać ze względu na swój satyryczny charakter. Taki styl miały też poprzednie Krzyki i z tego nie zrezygnowany, mało tego, wręcz wzmocniono satyrę. Nie brakuje komentarzy odnośnie znanych tytułów horrorów i ukrytego komentarza. Sama fabuła zaś jest ciekawa, w przeciwieństwie do trójki. Co jednak najważniejsze przybyło nawet tej horrorowej grozy i klimat może się podobać. Zdecydowanie poprawiono także zakończenie, które znów, tak jak w pierwszych dwóch częściach jest dużym plusem filmu. Nie brak tutaj zaskoczenia i zwrotów akcji, nie brak także dobrej, sprawdzonej ścieżki dźwiękowej. Podobać się może także "sprawność" Ghostface'a. Może to jednak lepiej, że Craven zdecydował się nakręcić czwartą część w dobie dzisiejszych horrorów? Moja ocena: 8/10.

ocenił(a) film na 7
Shady_Yo

Dobra część. Pamiętacie jak w dwójce rozmawiali, że jedynka zawsze jest lepsza. Zaczęli wymieniać Terminator, Ojciec Chrzestny itd. To wszystkie części Krzyk są dobre ale 1 i 4 genialne:P

ocenił(a) film na 7
Sherif27

aaaa Gra Roberts bardzo dobra trzyma w napięciu:P

Shady_Yo

Cieszę się, że ktoś podziela moje zdanie. Nie wiem dlaczego ten film jest tak nisko oceniany, chyba nie wszyscy zrozumieli intencje twórcy. Ja będę zawsze lubiła Krzyk 4 także za nawiązania do Dario Argento (czerwone ściany w domu Kirby, wypchnięcie martwej/umierającej dziewczyny przez szybę w oknie ). No i pewnie nie odkryję Ameryki jeżeli zrobię taki podział: Część 1 to teoretyczno - praktyczne rozważania na temat horroru jako takiego, 2 część na temat sequelu horroru, 3 część na temat trylogii z naciskiem na jej trzecią część, część 4 rozpracowuje remake. Podoba mi się to ponieważ Craven dokonał prawie niemożliwego - dodał czwartą część do trylogii i zrobił z niej integralną część serii. Czwarta część nie wydaje się być dodana na siłę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones