PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395824}

Krzyk 4

Scream 4
5,6 34 288
ocen
5,6 10 1 34288
6,1 17
ocen krytyków
Krzyk 4
powrót do forum filmu Krzyk 4

Powiem tak, film jest całkiem ciekawym tworem, ale twórcy popełnili jeden poważny błąd.
Błąd ten polega na złym sklasyfikowaniu dzieła, to jest jawna komedia, a zaklasyfikowanie tego do horrorów wyrządziło filmowi sporą krzywdę.

ocenił(a) film na 10
derNorweg

Cała seria "Krzyk" jest horrorem ironicznym, więc humor. którego nie brakuje w żadnej części jest jak najbardziej zamierzony. "Krzyki" nigdy nie miały być w 100 procentach na serio.

michi468

Horror?> Nie postarali się.

ocenił(a) film na 10
rajni89

Postarali się. Biorąc pod uwagę warunki w jakich powstawał ten film, wyszło bardzo dobrze, szczególnie efekt zaskoczenia w finale.

michi468

To mogli zrobić z tego komediodramat a nie horror. To nie pasuje do horroru, za słabe jest, fajny jest motyw tego filmu ale mogli zrobić to dużo lepiej, więc nie wiem skąd u ciebie ocena 10 tego filmu ?? Są różne gusta i nie przekonasz mnie że nie mogło to być zrobione lepiej, jak na horror przystało.

ocenił(a) film na 10
rajni89

Ja otrzymałem od filmu dokładnie to czego oczekiwałem. Polakom jakoś ciężko strawić humor w horrorach (to samo było z "Drag me to hell"), fakt - ta kombinacja się rzadko udaje, ale w tym wypadku udało się.

michi468

Wybacz, szanuję twoją opinię ale dla mnie horror to horror, a komedia to komedia. Film mi się podobał ogólnie ale nie na tyle żeby był on rewelacyjny etc. Drag me to hell również oglądałem, jestem fanem horrorów. Jak chcesz obejrzeć porządny horror to obejrzyj sobie np. Amityville albo Shutter Widmo wersje z Tajlandii. Według mnie horror powinien trzymać nie tyle co w napięciu ale w strachu od początku do końca. Ale nie chcę się kłócić. Pozdro.

rajni89

Ewentualnie jeszcze może obejrzeć fil "the Grudge" czyli KLĄTWA, są 3 części ale pierwsza jest najlepsza! Polecam.

ocenił(a) film na 10
rajni89

Bo są ciężkie horrory i są te lekkie z przymrożeniem oka.

derNorweg

Zgadzam się! Cały ten film wyglądał jak jedna wielka parodia.
Powiedziałabym raczej, iż jest to horror komediowy, a nie horror.
Oglądając go powinnam się bać, a tymczasem ja się śmiałam ;p

ocenił(a) film na 10
shiningstar09

Krzyk zawsze taki był. Lol On nigdy nie był robiony do końca na serio.

ocenił(a) film na 5
derNorweg

Da. Szczególnie szeryf dawał radę :)

ligator

Od początku ta seria to był pastisz wszelakich slasherów. To miało właśnie bawić poprzez zabawę konwencją. Jedynka wyśmiewa slashery ogólnie, dwójka ich sequele, trójka zakończenia wielkich trylogii (które podważają to co wydarzyło się poprzednich częściach ;) ) a 4 rebooty i remake. To nigdy nie było na poważnie...

Tak to jest, człowiek nie wie co ogląda i niesłusznie wystawia niską ocenę.

Grievous

Tak to jest jak filmy typu parodie horrorów umieszcza się do jednego worka z horrorami, stąd niska ocena, horror ma straszyć i już. Tyle w temacie. A jeśli od początku nie był to horror to mogli go sklasyfikować tak jak było tu już wyżej napisane "horror komediowy". PEACE.

rajni89

Muszę przyznać rację, oglądając tą część miałam wrażenie, że oglądam parodię;) Zwłaszcza pierwsze kilka minut. Sam film nie był zły, ale "prawdziwym horrorem" bym go nie nazwała:))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones