PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395824}

Krzyk 4

Scream 4
5,6 34 288
ocen
5,6 10 1 34288
6,1 17
ocen krytyków
Krzyk 4
powrót do forum filmu Krzyk 4

Z przyjemnością obejrzałem 4 część cyklu. Humory publiczności rządzą się zawsze swoimi prawami i nie zawsze należy się nimi kierować. Sugerując się ocenami filmwebu czy innych portali można przegapić wiele fantastycznych produkcji. Seria KRZYK jest dość specyficzną serią horrorów dla młodzieży. Wśród setek innych podobnych produkcji zawsze wyróżniała ją inteligentna zabawa konwencją. Część 4 jeszcze bardziej zamiesza nam w głowach a zabawa w zgadywanie, kto jest mordercą znów dostarczy wiele wrażeń. Oczywiście żeby film się podobał trzeba lubić tego typu filmy, jednak w czasach gdy media przekroczyły już wszelkie granice dobrego smaku, gdy każdy sposób zabicia człowieka był już maglowany w każdy możliwy sposób, to co oglądamy w Krzyku 4 jest stosunkowo mało drastyczne. Inną sprawą jest fakt. że aby w pełni wczuć się w fabułę dobrze byłoby mieć kontakt z poprzednimi częściami. Nie jest to jednak warunek konieczny i każdy kinoman powinien cieszyć się jak dziecko gdy wszelkie konwencje i standardowe zwroty akcji zwodzą na manowce. Film polecam gorąco

użytkownik usunięty
adzej

Potwierdzam! Spodziewałam się odgrzewanych kotletów, ale film i tak obejrzałam, bo jestem fanką serii... i JESTEM SUPER POZYTYWNIE ZASKOSKOCZONA. Zakończenie jest świetne! Nigdy bym nie wpadła na to kto jest mordercą!

ocenił(a) film na 9
adzej

Bardzo udana kontynuacja. Inteligentna, zabawna. Najlepsza od czasu dwójki, która wygrywa z 4ką napięciem (scena początkowa i scena kiedy Sid wychodzi z rozwalonego auta do dziś trzyma mnie w napięciu) Fajny pomysł z lustrzanym odbiciem pierwszej części (początek pierwszej częsci jest tu końcem - scena z Hayden Panettiere a la Drew Barrymore) No i fajny morał całości - film patrzy na poprzednie części z perspektywy 10 lat i komentuje jak zmieniła się młodzież, szczególnie w kwestii wrażliwości. Jakby na złość i na przekór sceny morderstw są tu aż za normalne, co może nudzić własnie tych z których film kpi - przywykłych do Pił, Hosteli i Przeznaczeń. Osobiście wolałbym by ofiar było nieco mniej a ich morderstwa były zrealizoane z większym napęciem i grozą jak np. morderstwo policjanta. Pomijając jednak subiektywne odczucia - warto było czekać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones