PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668}

Książę Egiptu

The Prince of Egypt
7,4 34 451
ocen
7,4 10 1 34451
6,9 7
ocen krytyków
Książę Egiptu
powrót do forum filmu Książę Egiptu

Negatywnie nastawiona

ocenił(a) film na 10

Przyznaję, że dosyć długo stroniłam od tego filmu. Mając na koncie ogromną ilość obejrzanych
animacji, nie przemawiała do mnie ta, która porusza religijne tematy. Gdy przeczytałam, że
"Książę Egiptu" opowiada o Mojżeszu miałam w głowie historię, w której reżyser na siłę będzie
starał się wcisnąć wszystkim Boga i jak wiara w Niego jest och i ach. Dlatego ostatecznie
włączając film nastawiłam się na maksymalną ocenę 5/10.

Na szczęście film okazał się wręcz rewelacyjny. Prawie wszystko było w nim idealne.
1. Kreacja postaci.
Ramzes i Mojżesz to zdecydowanie najciekawsze postacie. Mojżesz jako protagonista nie nudzi,
przechodzi ogromne przemiany wewnętrzne. Wie co musi zrobić, mimo to nigdy nie wyrzekł się
ani rodziny, ani brata. Natomiast Ramzes nie jest postacią negatywną. Został tak po prostu
wychowany. Całe życie wpajano mu, że nie ważne co się dzieje- dynastia musi trwać.
2. Oprawa graficzna.
3/4 kadrów filmu śmiało mogłabym sobie powiesić w pokoju, jako plakat. Coś pięknego.
3. Oprawa dźwiękowa
Mój ukochany kompozytor jak zwykle się spisał! To samo, z panem od piosenek. Przepiękne.

Film obejrzałam 3x w ciągu tygodnia i ciągle mi się nie znudził :)

ocenił(a) film na 8
Aksonia

Mam to samo xD Obejrzałam to jako dziecko i najbardziej utkwiła mi scena z krzewem i Bogiem. Coś pięknego i niezwykłego, nawet nie zahaczającego o tyle o religię, co o sztukę, genialność pokazania. Nie wiem czy zauważyłaś, że głos Boga jest męsko/damski. Głos mężczyzny jest wyraźniejszy, ale kobiety jest jakby echem, co pokazuje, że reżyserzy nie byli ignorantami i pamiętali, że Bóg nie ma płci.

Usłyszałam bardziej to w wersji angielskiej:https://www.youtube.com/watch?v=g5BQWubuC8g
Ale muzyka też jest świetna. Wszystko tam mi się podobało :o Nie ma jakiegoś mocnego pseudo-katolickiego przepychu, jest za to poruszająca historia.

Hagichan

och ta scena nawet dziś przyprawia mnie o gęsią skórkę.
jest w niej coś i pięknego i tajemniczego, wielkie gratulacje za tak doskonałe zdubbingowanie tej sceny,bo rzadko zdarza się,żeby tak prosta scena w filmie animowanym miała tak wielką siłę!
Dobry "film".
Podoba mi się przedstawienie Boga w taki sposób.

Hagichan

Głos Boga to dosłownie głos Mojżesza.

ocenił(a) film na 9
Aksonia

też kocham ten film, piosenki napawają zachwytem za każdym razem,gdy ich słucham. dla mnie to najpiękniejsza animacja jaka powstała. Obejrzałam film w kinie,bedąc dzieckiem i mi najbardziej utknęła w głowie scena, w której matka puszcza mojżesza w koszu na rzekę i ta piosenka...

ocenił(a) film na 9
Aksonia

Mnie też urzeka,za każdym razem. przepiękne rysunki, tło, światłocienie. Muzyka świetna. postacie wielowymiarowe, ciekawe niejjednoznaczne.Plus cięższy temat, historyczny przekazany w przyjemniej formie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones