PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6909}

Księżniczka łabędzi

The Swan Princess
7,4 23 205
ocen
7,4 10 1 23205
5,7 3
oceny krytyków
Księżniczka łabędzi
powrót do forum filmu Księżniczka łabędzi

5/10

ocenił(a) film na 5

Ostatnio to oglądałem z jakieś 10 lub 11 lat temu (ok. 2003 lub 2004 roku) na kasecie VHS, na której było jeszcze cztery lub bodajże pięć filmów, (Troll w Nowym Jorku, Film kinowy o Jetsonach, Animowany Król Artura to z tym ptakiem siekierą i dwugłowym smokiem, którego dokładnego tytułu już nie pamiętam - Legenda Camelotu czy jakoś tak i jakiś film lub odcinek jakiegoś serialu o kangurach lub dinozaurach z późniejszym logiem nieistniejącego już RTL7) a dziś postanowiłem sobie odnowić. Niestety ta animacja dosyć mocno się zestarzała czyli mówiąc szczerze nie przetrwała próby czasu zwłaszcza w kontekście tego, że w tym samym roku wyszedł Król Lew, który wciąż się broni wizualnie, a ta produkcja wygląda dużo gorzej wspomniany Lew. Największymi wadami filmu są m.in nijaki główny zły (który, po to jest... że jest), irytująca postać żaby i naiwna fabuła. Nie umywa się to do Disneya czy animacji Dona Blutha, a już wydany wcześniej "Dzielny Toster" wyglądał dużo lepiej. Oprócz tego, że widziałem częściowo kontynuację tego, którą też zamierzam obejrzeć.

MrLuigi5577

to z dwugłowym smokiem to Magiczny Miecz - Legenda Camelotu. Najpiękniejsza bajka na Ziemi, dla mnie.

MrLuigi5577

„Największymi wadami filmu są m.in nijaki główny zły (który, po to jest... że jest), irytująca postać żaby i naiwna fabuła.”

Chyba mówisz o innym filmie bo akurat Rodbart to bardzo wyrazisty czarny charakter, Żaba była najzabawniejszą postacią i nie zauwazyłem aby fabuła była naiwna. Całość jest zreszta oparta na „Jeziorze łabędzim” i wypada bardzo dobrze jako adaptacja zrealizowana na potrzeby filmu dla dzieci. Film niczym nie odbiega od produkcji Disneya a piosenka „Na dłużej niż na zawsze” to hit dzieciństwa!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones