PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683515}

Księga życia

Book of Life
7,6 30 880
ocen
7,6 10 1 30880
6,5 4
oceny krytyków
Księga życia
powrót do forum filmu Księga życia

Zna ktoś podobne bajki? (nie mówię o Burtonie, bo jego filmografię znam niemal całą)
Prosiłabym o równie mało znane i nierozreklamowane bajki (nieważne, czy po polsku). Szukam niedocenionych animacji z ciekawymi postaciami i oryginalną fabułą. Element magii - szczególnie mile widziany :D.
Tutaj wyjątkowo urzekły mnie postacie La Catriny i Xibalby, zaczerpnięte wprost z mitologii Majów i wierzeń Meksyku :).
Jeśli znacie coś podobnego - piszcie :).

ILoveRock23

Hm, przychodzą mi do głowy: "Sekrety morza" z motywami celtyckich legend i anime o wilkołakach "Wilcze dzieci". Planuję obejrzeć "Sekret księgi z Kells", bajka tego samego reżysera, który stworzył "Sekrety morza". Jak coś sobie jeszcze przypomnę, to napiszę :)

ocenił(a) film na 10
ILoveRock23

Ja ze swojej strony polecam Jack i Mechanika serca (Jack and the Cuckoo-Clock heart), jednak obejrzeć można ten film wyłącznie po Angielsku lub Francusku (mi mimo wszystko bardziej podobała się Angielska wersja językowa) bez Polskich napisów, bez Dubbingu i bez lektora. Swojego czasu wręcz obsesyjnie szukałam jakiegokolwiek tłumaczenia do tego filmu, kontaktowałam się z firmami zajmującymi się tłumaczeniem, jednak taka usługa jest bardzo droga i w końcu obejrzałam po Angielsku. I do teraz się cieszę, ze nie znalazłam żadnego dubbingu ;) Lektor też zepsułby efekt, nadawałyby się jedynie napisy, chociaż i tych nie znalazłam. Ale samą animację gorąco polecam. Płakałam jak bóbr :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones