PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683515}

Księga życia

Book of Life
7,6 30 835
ocen
7,6 10 1 30835
6,5 4
oceny krytyków
Księga życia
powrót do forum filmu Księga życia

Na początku byłam nastawiona sceptycznie bo od razu było widać, że film jest "inny". Jednak po kilkunastu minutach wiedziałam, że trafiłam na coś wyjątkowego i wartościowego. Bajka o pięknych i prawdziwych wartościach, które sprawiają że nasz świat jeszcze istnieje.

Choć faktycznie dla maleńkich dzieci film może się nie nadawać ze wględu na wygląd bohaterów (zwłaszcza w zaświatach) ale 8latek pod opieką rodzica (który ew. mu wyjaśni jego niepewności) może go obejrzeć :)

ocenił(a) film na 9
bruxenka

Miałam przed obejrzeniem dokładnie takie samo uczucie. Nie byłam jakoś zbytnio zaciekawiona tą animacją aż w końcu włączyłam ją wczoraj i jestem zachwycona. Fajny humor, ciekawie zrobione postacie i w końcu coś innego, coś oryginalnego. Może przesłanie nie jest jakieś odkrywcze ale cała animacja na pewno tak :) Szczerze polecam.

ocenił(a) film na 8
bruxenka

Chyba nie doceniasz dzieci ;p film jest całkowicie zrozumiały, oglądałam z 3ką maluchów dwie 6latki i jedna 7mio. I wszystko dla nich było jasne i klarowne :)

Vanillia

Doceniam dzieci i to bardzo :) Choć masz racje nie potrafie tak ocenić rozwoju umysłowego. Faktycznie 6 i 7 latki to już chyba starsze dzieci, poza tym oglądały z Tobą. Bardziej chodziło mi o to, że nie jest to bajka dla 3 latka lub dziecka, które rozwija się wolniej, żeby posadzić go i niech ogląda (jak np. można zrobić z większością bajek Disneya) :)

ocenił(a) film na 7
bruxenka

No, dla maleńkich dzieci raczej będzie niezrozumiały :P

ocenił(a) film na 9
bruxenka

Dodam tylko, że pomimo iż cały film stale ociera się o trudny temat śmierci i umierania to jest niezwykle radosna i niesie dużo pozytywnej energii. Do tego prześwietnie wykonana animacja, inna niż wszystkie, do tego rewelacyjna muzyka. Ech, oby więcej takich filmów powstawało !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones