PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450356}

Księga ocalenia

The Book of Eli
7,0 147 872
oceny
7,0 10 1 147872
4,4 10
ocen krytyków
Księga ocalenia
powrót do forum filmu Księga ocalenia

Denzel Washington wędruje przez 30 lat, cały czas na zachód. Dziennie robi powiedzmy 20 km. Ile razy zdążył już okrążyć Ziemię?

ocenił(a) film na 5
Michal_50

ok. 5 razy.

ocenił(a) film na 8
Michal_50

już ci mówie :)
rok ma 365 dni, idzie już 30 lat czyli 365? * 30 = 10950 dni
Przyjmijmy te 20km dziennie czyli 10950 * 20 = 219000 km
Powierzchnia stanów zjednoczonych według Wikipedii wynosi 9 373 967 km
Tak więc gratuluje hokuspokus2 jesteś idiotą :)

Kuchar93

Ty kuchar93 co ma powierchnia USA do obwodu ziemi?
hokuspokus ma rację bo obwód ziemi ma 40k a 219k przeszedł przez 30lat ;)
pozdro

ocenił(a) film na 8
milo92max

Bo jego wypowiedź to sarkazm do logiki filmu a ja tu pokazuję że przemierzył jedynie kawałek stanów :)

Kuchar93

idąc cały czas na zachód okrążyłby Ziemię ok. 5,5 razy...

ocenił(a) film na 8
Kuchar93

To chyba Ty jesteś idiotą. Mówisz o powierzchni wyrażanej w km² (KWADRATOWYCH!!!), a porównujesz to do obwodu. W podstawówce o tym mówili. Ręce opadają...

ocenił(a) film na 8
PANCAKE87

sam jesteś idiotą bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem - w podstawówce o tym mówili

ocenił(a) film na 8
Kuchar93

W dalszym ciągu nie rozumiesz różnicy pomiędzy długością a powierzchnią? Szkoda czasu na dokarmianie trola.

ocenił(a) film na 8
PANCAKE87

Brawo ! W końcu to dostrzegłeś :) To są typowo trollowe wypowiedzi. Bo chyba się ze mną zgodzisz że na filmwebie nie da się nawiązać poważnej i uargumentowanej dyskusji na temat danego filmu zawsze kończy się tym że ktoś pisze o filmie że jest słaby a jego argument brzmi "bo ja uważam że jest słaby". Dlatego trzeba wstawiać tępe odpowiedzi i patrzeć jak ludzie się o to zabijają. Bo powiedz szczerze czy to nie jest zabawne ? Ja nic do Ciebie nie mam ale miałem nadzieję że na mój post odpowie jakiś gimbus który będzie chciał się powymądrzać i tym samym rozpocznie długą bezsensowną dyskusję którą to czytając obaj płakalibyśmy ze śmiechu ale odpowiedziałeś Ty z czego po części się ciesze bo okazuje się że są jeszcze inteligentni ludzie. Tak więc pozdrawiam i życzę miłej zabawy na innych wątkach gdzie gimbusy wylewają swoje poty aby utwierdzić użytkowników że avatar jest mega lepszy od nietykalnych, czasu apokalipsy i ojca chrzestnego. My ostatni ogarnięci użytkownicy musimy trzymać się razem i prowokować ich wypowiedzi żeby po przeczytaniu sami uświadomili sobie swoją głupotę :) Pokój z Tobą bracie

ocenił(a) film na 8
PANCAKE87

Skrzynkę wódki mu !

ocenił(a) film na 4
Kuchar93

Gościu, strzeliłeś durnotę to przyznaj, się zacznij się śmiać i nikt nie będzie pamiętał a nie strzelasz wywód jak to zrobiłeś specjalnie alby pokazać jaki to inteligentny jesteś... A pisanie pod swoim postem "polać mu" albo " skrzynkę wódki mu" jest dość smutne, nie uważasz?

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 4
Kuchar93

no cóż każdy ma swoje zdanie :)

Michal_50

Jeśli ktoś tutaj jest kretynem to człowiek myślący że dziennie pokonałby 20 km. W warunkach pustynnych 3-5 km, po czym umierałby z odwodnienia, chyba że ciągnąłby beczkę z wodą. Prawdopodobnie szedł o świcie i zmierzchu by uniknąć południa, noc byłaby zbyt niebezpieczna. Przeanalizujcie ten fakt. Jeśli w filmie idzie w południe itp. może ma taką potrzebę (nagły przymus ratowania komuś 4liter).
PS: Dawno oglądałem ten film, ale z tego co pamiętam zielono tam nie było, sceneria rodem z FallOut
PS2: Film godny uwagi dla lubiących postapokaliptystyczną wizję świata i gry typu Fallout 9/10 - czegoś mi brakuje i są lepsze filmy ;)

ocenił(a) film na 5
Smyku13

Nawet jeśli robi 4 to już jedno okrążenie ziemi jest xD
chodź teoria, że przechodzi tylko 4 km jest mocno naciągana bo to żaden dystans zwłaszcza że większość filmu idzie po asfalcie a nie jakiejś pustyni. więc ja bym przyjął, że porusza się jakieś 4-7 km na godzinę marszu nawet jeśli poruszał by się tylko rankiem i wieczorem przyjmijmy, ze od 5 do 9 i od 18-22 (oczywiście są też różne pory roku i ten czas może się zmieniać)bo wtedy jest chłodniej to wychodzi że dziennie chodzi około 8h czyli koło 30 do 56 km dziennie

ocenił(a) film na 5
Veox

Ludzie, opamiętajcie się. Jeszcze stosunkowo niedawno, nawet w Polsce, ludzie potrafili dziennie przejść 40 i więcej kilometrów. Szczególnie biedni na wsiach. Wstawali o 3 nad ranem i szli 20 km na targ, by wrócić po południu. Zapytajcie swoich dziadków. A wiejskie dzieci mające do szkoły np. 8 km w jedną stronę? Świat nie powstał w dobie braku wolnych miejsc na parkingach. Postać grana przez Denzela Washingtona mogła spokojnie i na luzie dziennie przejść 70-80 km. Po pustyni 20.

ocenił(a) film na 5
Michal_50

Nie pamiętam już tego filmu. Ale skoro rozmawiacie o ciągłej wędrówce na zachód i o ilości okrążeń kuli ziemskiej wtrącę swoje 5 groszy. Przy założeniu, że kontynenty i oceany znajdują się na swoich miejscach (no chyba, że w apokaliptycznym świecie nastąpiły jakieś zmiany skorupy ziemskiej) bohater Denzel głównie pływałby wpław :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones