PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94}

Kula

Sphere
6,7 37 097
ocen
6,7 10 1 37097
6,0 5
ocen krytyków
Kula
powrót do forum filmu Kula

świetnie zrealizowany film, o niebanalnej fabule. Patrząc na wypowiedzi innych uczestników forum pewnie mniej by mi sie spodobał, gdybym przeczytał Crichtona, a tak... jestem zachwycony:)
Swietna gra aktorska, ale wiadomo, mamy tu swiatowa czołówkę; projekt pobudzający do myslenia i wprowadzajacy subtelna dawke niepokoju. Bez super efektow, ale i nie o to w nim chodzi.Niestety raczej niedoceniony nad czym boleje...
Jak podobało ci sie "Solaris" z Clooneyem to i ten film polubisz:)

ocenił(a) film na 4
Debesciak

Podobał mi się Solaris Sodednbergh'a i dlatego ten film mnie załamał. Pozdrawiam. ;-)

ocenił(a) film na 8
KarolZet

zatem zmienmy koniec na:
"to jest szansa , ze i tan polubisz" heheh

ocenił(a) film na 4
Debesciak

Raczej nie. W Solarisie montaż jest precyzyjny, współgra z muzyką, a tu zmiana ujęć i scen jest chaotyczna, a muzyka zbyt agresywna. To nie to. w Solarisie odosobnienie czuć, tu pamięta się o nim tylko dlatego, że w kółko o nim gadają. Inna liga IMHO ;-)

ocenił(a) film na 8
KarolZet

ok, nie bede sie spieral, ale fakt faktem, takze solaris przypadl mi do gustu bardziej, choc jest zupelnie nieslusznie niesamowicie krytykowany...

ocenił(a) film na 4
Debesciak

Jest może mało efektowny, trzeba się w niego zagłębić i skupić psychologicznych niuansach. To ostatnie może być trudne w odbiorze. Dodatkowo też wiele osób nie patrzy wstecz, nie myśli o związkach w taki sposób jak bohater. Tak sądzę ;-)

ocenił(a) film na 7
KarolZet

Zgadzam się, inna liga.
Solaris (2002) mi się bardzo podobał, Kulę zaledwie "fajnie się oglądało".

FTW

"W Solarisie montaż jest precyzyjny, współgra z muzyką, a tu zmiana ujęć i scen jest chaotyczna, a muzyka zbyt agresywna..."

bo właśnie taka ma być KULA, chaotyczna i nie zrozumiała, tajemnicza dla ekipy badaczy i dla nas.

ocenił(a) film na 4
MALKO

Niniejszym nominuję Cię do nagrody w kategorii "Bzdura sezonu". Tak głupiego argumentu to dawno nie słyszałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones