PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94}

Kula

Sphere
6,7 37 067
ocen
6,7 10 1 37067
6,0 5
ocen krytyków
Kula
powrót do forum filmu Kula

Czyli najlepszy rodzaj science-fiction. Nie jakieś tam wynurzenia na temat przyszłego o 1500 lat świata, tylko zaczepiony w naszej rzeczywistości, w zdecydowanej większości poparty też teoriami naukowymi dreszczowiec.

Książka jest genialna, ale w końcu to ojciec gatunku, Crichton. Film mimo, że gorszy to też ma swój klimat - szczególnie na początku: "Plane crash?? Good!" i już człowiek wiedział, że będzie ciekawie :)

ocenił(a) film na 8
ManBehindTheMist

Też go oceniam na 8 pomimo wielu mielizn i nierówności fabuły. Ostatecznie jednak wyszło intrygujące dzieło. Szczególnie sugestywnie zagrał Samuel L. Jackson, reszta gwiazd wypadła średniawo. Ten film w latach 90-tych mnie zachwycił, teraz gdy go oglądałem drugi raz (15 lat po premierze) podobał mi się znacznie mniej, ale i tak uważam go za bardzo dobry. Nie jest to zwykłe SF akcji, nastawione na efekty i efekciarstwo, a raczej thriller. Doceniam próby zrobienia filmu na miarę Obcy czy Ukryty wymiar i zostawiam ocenę 8/10

ocenił(a) film na 6
OmniModo

Moim zdaniem na miarę Obcego ( jedynki ) to raczej nic nie zasługuje do porównania, Event Horizon to przede wszystkim niewykorzystany potencjał i przereklamowany "klasyk" , film który rozbudza wyobraźnie a ostatecznie widza zostawia z kilkusekundowymi scenkami "gore" . Co do aktorstwa tutaj to dla mnie wszyscy wypadli średnio a zakończenie jest dziecinne. Ale każdy oczywiście ma swoje zdanie i inaczej przeżywa co na ekranie.

ocenił(a) film na 10
OmniModo

mnie też wówczas zachwycił, uwielbiam taki klaustrofobiczny klimat, małą grupkę ludzi odciętych od świata i w stanie zagrożenia jak w Kuli czy Coś.

panna_x_filmweb

Szczelina podobny klimat

ocenił(a) film na 8
ManBehindTheMist

Główne założenie zerżnięte z Solaris Lema.

Lidia_Halama

Albo Zakazanej planety. Teraz pytanie czy Lem oglądał film wcześniej niż zaczął pisać czy sam powymyślał.

Film identyczny kropka w kropkę z tym:

https://www.filmweb.pl/film/Galaktyka+grozy-1981-123404

tyle, że tam była Piramida, nie Kula.

Lidia_Halama

Teraz wyobrazić sobie, że Kubrick mógł pójść podobnym tropem a jednak nie pomimo, że monolit wygląda jak urządzenie wchłaniające ludzką podświadomość i lęki a z całą pewnością jest zrobione w podobnym klimacie co urządzenie z Zakazanej planety i Piramida z Galaktyki Grozy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones