PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94}

Kula

Sphere
6,7 37 097
ocen
6,7 10 1 37097
6,0 5
ocen krytyków
Kula
powrót do forum filmu Kula

poszukuje filmu S-F
film jest klimatycznie podobny do "Event Horizon", powstal w pierwszej polowie lat 90, niestety nie pamietam tytulu, rezysera ani aktorow, pamietam tylko ostatnia scene a wygladala tak - glowny komputer odlicza czas do wybuchu a resztka zalogi ( 3 albo 4 osoby ) ucieka, w koncu zaloga sie wydostaje ze statku i okazuje sie, ze znajduja sie w jakims laboratorium gdy wychodza z laboratorium widza zniszczona planete ( jak po apokalipsie ), wiecie co to za film ?

ocenił(a) film na 9
monsieur_dawid

http://www.filmweb.pl/f30865/2010+Odyseja+kosmiczna,1984/opisy

ocenił(a) film na 9
Andkosm

to nie odyseja kosmiczna 2010 scena cos mi przypomina podobne sceny widac w kuli ale nie wiem co to za film niestety

smaluu

Otchłań

grzesiunowak

Którą Otchłań masz na myśli, bo jak wpisuję w wyszukiwarkę to mi pełno "Otchłani" wyskakuje. ;)

grzesiunowak

Aha, już chyba wiem, chodzi Ci o film The Abyss, który niesłusznie został przetłumaczony na polski "Głębia"?

wilczekstepowy

Zgadza się

ocenił(a) film na 7
monsieur_dawid

Filmy podobne do Even Horizon w similiar na AllMovie to:
Solaris (2002, Steven Soderbergh)
Sphere (1998, Barry Levinson)
Below (2002, David N. Twohy)
Ghost Ship (2002, Steve Beck)
DeepStar Six (1989, Sean S. Cunningham)
Dead Fire (1997, Robert Lee)
Supernova (2000, Thomas Lee)
Red Planet (2000, Anthony Hoffman)
Solar Crisis (1990, Richard Sarafian)
Solaris (1972, Andrei Tarkovsky)
Poszukaj w opisach może coś "podejdzie" :).

Don_Peres

bzdura :)
Solaris to całkiem inny typ filmu. Sphere tak samo. Supernova to kupa. Red Planet tak samo inny rodzaj kina SF. Jedyne co można porównać do Even Horizon to Ghost Ship ale to baaaardzo mocno naciągane (w sumie to też bez porównania). Solar Crisis, Dead Fire, Deep Star Six i Below nie widziałem. Do Even Horizon to najbliżej chyba Alien 1 lub Pitch Black ale to też naciągane na maksa i bez sensu :)

zabok7

Pandorum jest dość podobne do Event Horizon, ale to nie ten film co pyta autor.

ocenił(a) film na 7
monsieur_dawid

Dark Side of the Moon

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones