PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35912}

Kult

The Wicker Man
7,0 8 139
ocen
7,0 10 1 8139
7,3 15
ocen krytyków
Kult
powrót do forum filmu Kult

Po obejrzeniu takiego filmu cieszę się że jestem ateistą . Nie trzeba być wierzącym, by przestrzegać dekalogu.

użytkownik usunięty
Avenalle

Czekają na Ciebie mąki wiekuiste. Nawróć się, póki masz czas! Będę się za Ciebie módlił.

Mąki to trzeba kupić by ciasto upiec. Ja bym najpierw się nawrócił do języka polskiego ;)

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Writer

Amen :)

ocenił(a) film na 7
Writer

Świetna riposta :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
niwrok_2015

Wiem, że to tani tekst, ale muszę to napisać - czy to esencja tej słynnej miłości do bliźniego? Bądź wierzący, skoro wydaje Ci się to "normalnym", ale nie stosuj agresji wobec innych, bo tym charakteryzują się ekstremiści co dalej prowadzi do takich zjawisk jak ataki terrorystyczne ISIS ;)

ocenił(a) film na 7
Writer

Katolicyzm ma agresję wobec ateistów lub innowierców wpisaną jako zerowe przykazanie. Niestety, ale takim podejściem kościół katolicki wzbogacił się i podbił kawałek świata.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
niwrok_2015

Dowiem się, konfi?

Avenalle

Nie trzeba nawet przestrzegać dekalogu by być dobrym i moralnym człowiekiem. Mordowanie czy kradzież są złe i powinno się o tym wiedzieć nawet bez znajomości dekalogu. Jeśli gdzieś na drugim końcu świata pośród innych kultur znajduje się księga mówiąca, że zabijanie jest złe, to czy musisz ją znać by nie zabijać? Niektórzy na świecie mogą w ogóle dekalogu nie znać i być dobrymi ludźmi.

ocenił(a) film na 5
Writer

Dekalog to żaden wyznacznik, jak próbują nam wmówić od II tysięcy lat chrześcijańscy bałwochwalcy. Nie bez przyczyny niszczono wszystko co antyczne, co miało fundamentalne podłoże filozoficzne, aby wprowadzić swój dziki i jedyny sposób na moralność, wręcz monopol na odpowiedź czym jest dobro a czym zło. Wierutna bzdura.

Z dystansem

https://www.youtube.com/watch?v=Jdj8jWw-fQU Niby śmieszne a prawdziwe. Pozdro.

ocenił(a) film na 7
Writer

W tracę słówko: nie tyle "że mogą" ale na pewno dekalogu nie znają. Szczególnie ludziom w krajach Azji jest obcy judaizm czy chrześcijanizm tak jak nam, Europejczykom, np. konfucjanizm, ale pomimo tej niewiedzy jakoś Azjaci nie zabijają się na każdym rogu.
O tyleż to normalne, że Dekalog zaczynają się od: Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Ciekawe z jakiej egipskiej niewoli mógł bóg wyrwać Chińczyków albo Japończyków :)

OmniModo

Z jakiej egipskiej niewoli mógł wyrwać Słowian, czy germanów, o Skandynawach nie mówiąc. Tfu!

OmniModo

Przecież to metafora z tym Egiptem. Mozna pod to podstawić wiele rzeczy w zalezności od kontekstu, ogolnie rozumie się przez to duchową niewolę, natomiast w takim egzystencjalnym rozumieniu, to samo to, że się urodzilismy w świecie gdzie jest wiele zła, cierpienia, w fizycznym ciele, ktore nas ogranicza, choruje, a na końcu umiera. To już Egipt, czyli rodzaj niewoli. Tym Egiptem może być wszystko: pandemia, wojna, polityczna tyrania czy nasza własna depresja.

Avenalle

Czy i tutaj musi być jarmo ateistów/pseudo katolików? Tak jak homo osoby nie potrzebują pokazywać na każdym kroku że są homo tak my nie musimy oświadczać połowie polski ŻE JA JESTEM JAKI JESTEM. Dun.
To jest filmweb kur...

ocenił(a) film na 6
Avenalle

Ktoś powiedział że nie ma ludzi którzy w nic nie wierzą ,bo nawet ateista wierzy że Boga nie ma. :-)

Avenalle

"Nie trzeba być wierzącym, by przestrzegać dekalogu." Jak niewierzący przestrzega pierwsze i trzecie przykazanie?

Morgotheron

LOL, też o tym pomyślałem.

ocenił(a) film na 7
Avenalle

W jaki sposób ateista przestrzega pierwszych trzech przykazań Dekalogu?

Starigniter

LOL, też o tym pomyślałem. Święcić swięty dzień też chyba ciężko?

ocenił(a) film na 10
Avenalle

A wcześniej się martwiłeś? ...aś?

Avenalle

ale kto pytał lewacki poganie? czym się róznisz od zwierząt?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones