PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839947}
5,8 4 627
ocen
5,8 10 1 4627
5,1 11
ocen krytyków
Kult. Film
powrót do forum filmu Kult. Film

Bo trzeba było się naprawdę bardzo postarać by biorąc na warsztat taki temat i mieć tyle godzin nagranego materiału tak bardzo spaprać sprawę. To co zobaczyłem przerosło moje najśmielsze oczekiwania pod względem negatywnym. Rozumiem ze to miała być ich codzienność w trasie a nie biografia ale to zlepek przypadkowych scen z ostatnich lat bez jakiegokolwiek najmniejszego pomysłu i wątku przewodniego:

- DD którego jest dużo w filmie ale jego historii nie ma, nie dowiadujemy się dlaczego musi się tułać po obcych krajach, z jakiego bagna Kazik go wyciągnął, nic kompletnie nic. To co ja mam specjalnie biografię Kazika czytać by film zrozumieć ?!

-Nic o Kult-turystach oprócz jednego typa który robił sb dziarę, któremu ów dziurę robił facet w koszulce jednej z Kazikowych formacji niestety czy ten facet w koszulce to też wielki fan Kazika czy tylko tak ją obrał na potrzeby kręcenia filmu się nie dowiemy 

- Nic o tym dlaczego Kazik nie jeździ busem z resztą ekipy

- Nic o tym dlaczego po większości koncertów chłopaki wychodzą do ludzi a Kazik nie. Czy dlatego że nie chcę się czuć przedmiotowo czy przez to że jest introwertykiem

- Reżyserka była z chłopakami podczas tworzenia płyty wstyd, ale w filmie nie raczyła nawet pokazać jak płytę tworzą czy najpierw komponują muzykę a później Kazik pisze do niej teksty czy na odwrót

- Nic o tym ile w piosence Madryt napisanej przez DD prawdy a ile fikcji literackiej by dodać jej klimatu

- Nic o jakimś koncercie i trasach chciałem zobaczyć jak wygląda dzień chłopaków od pobudki w dniu koncertu do wyjścia na scenę oraz jak robią setlisty gdy grają 3 dni pod rząd (pt,sb,nd) czy robią od razu na 3 dni wcześniej czy w dzień koncertu na spontanie. Niestety ani tego ani tego nie uświadczyłem

- Poruszony temat głębokiej wiary perkusisty ale o tym jak godzi to z tym że Kult ma trochę antyreligijnych piosnek już nie zapytała albo się bała

- UWAGA SPOILER Film kończy się Polską z polandrocku niestety reżyser nie raczyła pokazać jak chłopaki czuli się wychodząc tam na scenę i jak schodząc. Czy tam też mieli zakaz spożywania alko czy jednak na odwagę by ugasić tremę z racji licznej publiczności mogli

- Masa artystycznych ujęć. Hhahaha artystyczne ujęcia w filmie dokumentalnym

Podsumowując jedyny plus filmu to taki że można było sb obejrzeć fragmenty koncertów Kultu na dużym kinowym ekranie. W sumie chłopaki powinni wypuścić do kin MTV Unplugged albo Poalndrock byłaby większa frajda niż z tego czegoś filmopodnego. Niech ta reżyserka już nigdy nie robi dokumentów bo amator by to lepiej zrobił. Smutne że jeden z najlepszych polskich zespołów doczekał się tak słabego filmu.

ocenił(a) film na 10
Fanklocucha95_1343

Witam Pana, tu reżyserka amatorka, dziękuje Panu za tę opinię. W sprawach, których Pan w filmie nie odnalazł tj: skandale alkoholowe, ploteczki, menu śniadaniowe zespołu oraz sprawy związane z perestaltyką jelit odsyłam Pana do czasopism brukowych, choć..... obawiam się, że nie dużo Pan tam znajdzie.
Nie zakładałam, że zadowolę każdego, i nie taki był mój cel. Ale cieszę się, że Pan napisał. Jako wieloletni producent filmowy wiem, że niektórzy potrzebują opowieści łopatologicznych. Wesołych świąt. Olga Bieniek ;)))))

ocenił(a) film na 1
olabieniek

Kurdę tego się nie spodziewałem. Pani Olgo ocenę dałem taką jaką dałem bo za każdą rzecz której mi brakło obniżałem o jeden punkt. Nie rozumie Pani moich argumentów albo nie chcę Pani rozumieć. Jak Pani widzi po pierwsze moja opinia ma 6 łapek w górę po drugie inne opinie na portalu o filmie są podobne. Również życzę wesołych świąt. Prosty student polonistyki i od 18 lat fan Kultu ;)

ocenił(a) film na 10
Fanklocucha95_1343

Witam ponownie, ależ rozumiem i doceniam. Proszę się nie stresować. Pan również nie zrozumiał zapewne moich intencji, to nieszkodzi. W obliczu chamstwa i obłudy a także cynizmu i złości panujących na świecie zależało mi na czymś innym. Nie zobaczył Pan w tym filmie jak powstaje płyta Wstyd bo to dość oczywiste przecież. Chciałam pokazać Panu coś innego: po 37 latach tak zwanej i szeroko pojętej sławy można być wciąż pełnym empatii człowiekiem. Ludzmi właściwie bo to o wszystkich. To film dla widza który nie czepia się braku chronologii, ale dla takiego, którego człowiek i jego motywacja w działaniu jest wazna. Proszę o tym przez chwile pomyslec:) Polecam jednakże w opiniach o filmie stronić od wydawania sądów o ludziach- mnie osobiście to nie dotyka ale, wie Pan, Ludzie są różni:). Ps. Uwielbiam polonistów:)

olabieniek

Ja też. Zwłaszcza takich, którzy nie potrafią napisać poprawnie jednego zdania po polsku. Zdaje się, że facet dopiero zaczął te studia...

ocenił(a) film na 3
olabieniek

Bełkot!

ocenił(a) film na 5
Fanklocucha95_1343

Pani Olu naprawde uwaza ten film za arcydzielo ? Dajac mu 10/10
Kiedys Kazika spotkalem na teneryfie na lezaku..podszedlem zeby podbic pione i pogadac jak polak z polakiem .,uslyszalem krotkie spier...
Jestem i bede fanem Kultu...ale czemu o tak fantastycznym polskim zespole nie mozemy zrobic filmu dokumentalnwgo jak Angole o Queen ?

facet28

Czytałem kiedyś w wywiadzie, że kazik nie lubi jak go fani zaczepiają w czasie wolnym

ocenił(a) film na 7
Fanklocucha95_1343

To Kazik robi sobie jaja z fejkowego konta :)

ocenił(a) film na 5
olabieniek

Nie wierzę, to musi być fejk konto, że niby reżyserka ocenia swój własny film na 10/10 i toczy dyskusje w komentarzach :D To nie może być prawda :D choć w sumie, może to "słowa, słowa, słowa" vol.2? ;-)

z8k

dokladnie ... zart jakis z tą Olga rezyserka z filmwebu

ocenił(a) film na 3
z8k

Są dwa wyjścia (jak zawsze): albo pani B. jest głupia jak funt kudeł, co by ta dycha potwierdzała, albo ktoś w jej imieniu (czy za wiedzą , nie wiem) robi sobie jaja, ale w takim razie to są zbuki.

ocenił(a) film na 3
Fanklocucha95_1343

Zgadzam się, film totalnie bez pomysłu. Pojawia się bardzo dużo postaci, dialogi wyrwane z kontekstu.. Nie każdy kto jest fanem zespołu zna te wszystkie postaci.. Szkoda, był potencjał wyszła kiszka. Ps. Jak w każdym polskim filmie nagłośnienie podczas dialogów do d***

ocenił(a) film na 4
Fanklocucha95_1343

W punkt komentarz ! Najbardziej zadowolona ze swego "dzieła" jest pewnie pani Bieniek, co potwierdzałoby to jej pewnie niby konto. Rozczarowanie, nuda, dłużyzny, aż się chce wyjść z kina.Kultu słucham od 93 roku i wcale nie czekałem na skandale na ekranie...

ocenił(a) film na 5
Fanklocucha95_1343

zgadzam sie w 99%... zastanawia mnie przy okazji, czemu taki wlasnie film musi koniecznie trwac 1h30 a nie np. 2h00 albo 2h30? bo kino tego wymaga? jako fan kultu z przyjemnoscia bym poogladal caly serial o nich a nie krotkie wypociny na temat nie do konca wiadomo jaki... a uwagi o czasopismach brukowych pani olgi... no coz, chyba prawdziwi "fauni" moga dowiedziec sie czegos wiecej? nawet jezeli bedzie cos o perysaltyce jelit? tak uwazam... z 270h nagranych materialow takie cos... porazka, no i to naglosnienie, jak to zwykle w polskich filmach fabularnych czy dokumentalnych katastrofa! przy okazji powiem, ze w latach 90-tych mialem okazje pogadac chwile z kazem we wrocku (przez plot) podczas koncertu na juwenaliach, kazo palil fajke na chwile przed koncertem i podzielil sie ze mna swoja opinia na temat plyt "your eyes" i "45-89". mlodzi staszewscy szaleli w camperze i chyba cos przeskrobali z jakimis materialami video co tam znalezli... bo byla niezle zadyma... ;)

ocenił(a) film na 5
gresiek

i przy okazji, jak sie robi filmy dokumentalne to przydalaby sie informacja o miejscach i datach wlepiona w kadry a nie czlek rozpoznaje ujecia i chronologie po koszulkach kaza...

ocenił(a) film na 1
Fanklocucha95_1343

Ten film mnie bardzo rozczarował. Nawet nie bardzo tylko BARDZO. Kocham muzykę Kultu, ale film ani nie jest o Kulcie ani o Kaziku i zdecydowanie za dużo w nim Didiego. Nie obchodzi mnie kto z kim śpi na trasie i nie potrzebuję oglądać Kazika kiedy się goli czy wciąga buty. Bądźmy szczerzy muzycy w tym filmie nie są zbyt otwarci, niechętnie mówią o sobie i boją się cokolwiek powiedzieć na temat kolegów z zespołu nawet pozytywnego.
Jeśli ten film miał być hołdem dla Kultu to słabo wyszło, powinno być w miarę chronologicznie, jakieś fakty, daty, ważniejsze wydarzenia z życia zespołu, anegdoty a zamiast tego jest pier. o du. Maryni, a jedyną osobą, chce w tym filmie zaistnieć jest groupie - Didi i nawet mu się to udaje.
Jeśli takie było nastawienie zespołu, jeżeli muzycy nie chcą uchylić rąbka tajemnicy, bo zbyt cenią sobie swoją prywatność, albo nie chce im się gadać, to po co było robić taki film.
Kompletna strata czasu i pieniędzy oraz brak szacunku dla fanów. Ten film to jak pokazanie środkowego palca.

ocenił(a) film na 6
Fanklocucha95_1343

W tym dokumencie dużo jest tego Didiego, ale z dokumentu nawet nie wynika, kim on jest, skąd się wziął?.Bo członkiem zespołu chyba nie jest? O co z nim caman? Jako "niedzielny" fan Kuktu, muszę wejść teraz w internety i poszukać o co z tym Didim chodzi... słabo to świadczy o tym dokumencie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones