PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=675869}

Kundo: Czas zemsty

Goon-do: Min-ran-eui Si-dae
6,6 684
oceny
6,6 10 1 684
Kundo: Czas zemsty
powrót do forum filmu Kundo: Czas zemsty

Zapatrzenie się na usaowskie westerny i filmy akcji to błąd. Całą przyjemność z oglądania czegoś nieusaowskohollywood’skiego, nietuzinkowego szlak trafił. Niestety film z potencjalnie dobrego stał się słabą popłuczyną po milionie podobnych usaowskich produkcji. No i jeszcze ta muzyka, kurde jakby Chińczycy swojej nie mieli. SZKODA.

Paraves

"Jakby Chińczycy swojej nie mieli" - to jest koreaski film o Korei.

wuja_Rysiu

Wiem wiem, miałem napisać Azjaci, ale jak widzę elementy: Aikido, Taekwondo, Karate, Kung-fu czy Kudo Daido Juku itp. to pierwsze skojarzenie - Chińczycy, ale to błąd, taki jak Amerykanie = Usaowcy. Więc POPRAWKA: "jakby Azjaci swojej nie mieli", bo przecież oni mają swoją kulturę i obyczaje a walka często to tylko "pokazówka". Osobiście wolę (trochę trenuję, z naciskiem na trochę) - Krav maga i Bas-3 (bo tu nie ma filozofii i tzw strony duchowej oraz żadnych kata!!).

Paraves

Mniei się z Chińczykami tylko z kung-fu kojarzy i "fartuchy", które furkoczą podczas kopnięć zadawanych w wyskoku. Co do walki, to obecnie prawie wszystkie systemy to pokazówka, nawet Krav Maga, bowiem gdy coś fajnie wygląda, jest ładnie zaprezentowane to jest więcej chętnych na trening i więcej kasy. To biznes.

wuja_Rysiu

Co fakt, to fakt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones