PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017598}
6,4 6 303
oceny
6,4 10 1 6303
6,0 5
ocen krytyków
Kung Fu Panda 4
powrót do forum filmu Kung Fu Panda 4

Obejrzałam zwiastun i mam wątpliwości. 3 część była bardzo ładnym zamknięciem historii Po i całość prezentuje się jako fantastyczna trylogia. Czy serio jest ktoś kto bardzo potrzebuje kolejny epizod lub zakończenie trzeciego filmu go nie usatysfakcjonowało?

ocenił(a) film na 6
Wiktoria_Platek_filmweb

Mam to samo zdanie, obawiam się że ta seria zmierza w złą stronę... Tym bardziej że w zwiastunie nie ma nawet mocarnej 5. Liczę że jednak im to wyjdzie i nie zepsują całej historii jednym filmem.

ocenił(a) film na 5
witek4452001

Ale jest Tai Lung god dammit!! I dla niego chociażby albo nawet zwłaszcza, warto iść na czwartą część. Choć obawy są, że może wyjść klapa jak w przypadku Toy Story 4, które wywróciło do góry nogami zamysł i sens poprzednich części.

witek4452001

Mocarna piątka napewno będzie ponieważ, w zwiastunie Ta wilczyca mówi że jakąś sobie bandę znajdą ale może też być tak że to będzie nowy zespół i ta seria będzie szła dalej co jest bardzo możliwe bo w kinie znalazłem ulotkę gdzie pisało w pewnym momencie opisu że po musi znaleźć swojego następcę a ta wilczyca idealnie się na to nada.Ale uważam że fajnie jest zobaczyć kolejną część tej trylogii i wcale toy story 4 nie było klapą właśnie było idealnym zakończeniem a ma powstać 5 część.

ocenił(a) film na 7
nartowiczkrystian

No to w sumie przy Twoim zdaniu do przecinka można skwitować całość jednym słowem: nie xD

Wiktoria_Platek_filmweb

Seria została zamknięta filmem 6/10, więc miło jak jednak zakończeniem serii będzie lepszy film, który sam w sobie ma być bardzo dobry, a nie tylko być dopełnieniem serii

ocenił(a) film na 1
pio73

mam tylko nadzieję ze dreamworksowi nie strzeli do łaba zrobiebnie jak wytresować smoka 4

Malgorzata_Napiorkowski

A dlaczego nie, 3 część to taki gniot, cały pot twist fabularny jest mega głupi, nagle tyle czas w symbiozie ze smokami by potem nara co za kretynizm.

pio73

Kto ci niby powiedział, że 4 część ma być ostatnia, były zapowiedzi lata temu, że mają ciągnąc to dalej, nawet do 6 części.

Wiktoria_Platek_filmweb

Trzecią część tej serii uważam za najsłabszą ze wszystkich. Oto powody:
1. Po stał się bardziej infantylny i mniej rozgarnięty;
2. Pełno nachalnej i przesadzonej ekspozycji - m.in. strasznie duża liczba strzał wystrzelony do Jadeitowego Pałacu, która i tak nie pokrywa się z ilością dusz zabranych przez Kaia;
3. Zbędne odniesienia do współczesnego świata - m.in. Po mówi, iż Oogway wysłał do jego biologicznego ojca "kosmicznego maila";
4. Główny złoczyńca, czyli Kai - dziwaczny design, nudne dialogi i mało wiarygodne motywacje. Zapamiętamy go głównie jako podróbkę Heli z "Thor: Ragnarok";
5. Zmarnowana szansa na dane Oogwayowi drugiego dna - pomimo pokazania, iż mentor Shi-fu nie zawsze był święty, twórcy z jakiegoś powodu zupełnie marginalizują tę wiadomość. Oogway pomimo przeszłości najemnika i tak koniec końców staje się obrońcą uciśnionych, zaś Po i Potężna Piątka wręcz fanatycznie bronią jego nieskalanego imienia co pokazuje dialog "JAK ŚMIESZ WYMAWIAĆ JEGO IMIĘ! KAI!"
6. Mało wysublimowane morały - wypowiadane kolejno przez Oogwaya i Po mądrości "Nie rozumiesz, że im więcej bierzesz, tym mniej masz" oraz "Ja chcę z Was, zrobić Was" są tak proste, że zrozumiałem co ich autorzy mieli na myśli już za pierwszym razem.
7. Brak opisu Świata Duchów - praktycznie nic nie wiemy o miejscu, w którym ma miejsce początek i zakończenie filmu. Czemu zaświaty to jakieś pływające wyspy albo rozpadające się budowle? I czemu pokazano w nim wyłącznie Oogwaya i Kaia? O wiele więcej sensu w budowaniu tego wymiaru dał serial "Pawns of Destiny" produkcji Amazon Prime Video.

Ogólnie w części trzeciej Potężna Piątka również pełniła dość marginalną rolę.
Generalnie jestem ciekaw czwartej części, gdyż, nie będę ukrywał, jestem niezwykle podekscytowany ponownym zobaczeniem Tai Lunga i Lorda Shena. Zresztą umiejętność kopiowania mocy przez tę wiedźmę mogłaby lepiej urozmaicić rozwój postaci Po (aby ją pokonać trzeba zmienić cały swój sposób myślenia i działania).

ocenił(a) film na 8
religawojtek

zwłaszcza, że Thor:Ragnarok wyszedł rok po 3 części Kung Fu Pandy 3.... :P

Wiktoria_Platek_filmweb

1-3 część - Nauka Po, smoczy wojownik Po
4-6 część - Po nauczyciel, nowy smoczy wojownik

ocenił(a) film na 7
Wiktoria_Platek_filmweb

Poprzednia trylogia była o rozwoju Po. Teraz jest o jego następczyni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones