PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707103}
7,5 70 264
oceny
7,5 10 1 70264
6,3 22
oceny krytyków
Kung Fury: Pięści czasu
powrót do forum filmu Kung Fury: Pięści czasu

Bardzo dobrze, że w polskich napisach na youtube tłumacz wyłapał odwołania do innych filmów, gier, itp. Tego jest sporo, ale jedno została pominięte, lub raczej niezauważone. Na końcu występuje Haff 9000 (nie będę spoilerował co to takiego), co jest oczywistym odwołaniem do HAL 9000 z "Odysei Kosmicznej 2001" S. Kubricka. Podsumowując film naprawdę innowatorski i świetnie wykonany. Dialogi dobrze skonstruowane Naprawdę miło jest posiedzieć przy nim nawet w środku tygodnia. Trwa tylko pół godziny. Czekałem na K.F od sierpnia i się nie zawiodłem.

ocenił(a) film na 9
tulpa

Hoff 9000 - od Hasselhoff

ocenił(a) film na 8
kamfpv

W zasadzie to scena jest parodią "Odysei Kosmicznej 2001" - HOFF 9000 nie chciał otworzyć drzwi podobnie jak HALL 9000. Natomiast wygląd pulpitu HOFF 9000 to praktycznie twarz Davida Hasselhoffa znanego z serialu o gadającym samochodzie, czyli popularnego Knight Ridera (u nas "Nieustraszony"). HOFF 9000 nawet rzuca tekst "Did enyone ever tell you... not to hassle the Hoff...9000". No i głos podkładał sam David Hasselhoff
:P

ocenił(a) film na 9
gagarin77

o piosence chyba nie muszę wspominać...
https://www.youtube.com/watch?v=ZTidn2dBYbY

ocenił(a) film na 7
gagarin77

Rzeczywiście. Nie wpadłem na to przy oglądaniu. Mógłby ktoś dodać tą aluzję kulturową do napisów na yt, o ile da się tam coś edytować jeszcze.

ocenił(a) film na 7
kamfpv

Wiem, ale nie chciałem spamować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones