PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=377528}

Kurs do Krainy Cienia

Taxi to the Dark Side
7,3 361
ocen
7,3 10 1 361
Kurs do Krainy Cienia
powrót do forum filmu Kurs do Krainy Cienia

Generalnie dobry

ocenił(a) film na 7

Właśnie puściła go nasza TVP bez której pewnie nigdy bym go nie zobaczył. Film jest zrobiony bardzo profesjonalnie, jest doskonale udokumentowany i objaśniony - merytoryczność to jego najmocniejsza strona. Brutalnie obnaża fatalnie działającą politykę wobec podejrzanych o terroryzm i ignorancję ludzi działających na najwyższych szczeblach władzy. Z drugiej strony zdecydowanie zabrakło mi w nim opinii przeciwnej strony sporu tak więc trudno mi go nazwać bezstronnym. Niektóre stwierdzenia ocierają się wręcz o śmieszność(Bush de facto ignorował Konstytucję i zamierzał napisać nową). Choć miejscami jest tendencyjnie oskarżycielski generalnie nie ma w nim przesady. Z pewnością nie jest kolejną lewacką propagandą o złych Amerykanach i biednych Irakijczykach. Nie do przyjęcia jest dla mnie również forsowana tam teza, że jakoby tortury mają zerową skuteczność w zdobywaniu wartościowych informacji wywiadowczych. Seans choć miejscami brutalny nie zmienił jednak mojego stosunku do stosowania tortur, podobnie jak 35% Amerykanów uważam, że pewnych szczególnych okolicznościach są one dopuszczalne.

zemstafreda

W wyniku tortur ludzie zmyślają w zeznaniach. Żeby przestać czuć ból powiedzą cokolwiek. I to nie jest mój wymysł (czy autorów dokumentu), tylko tego dowodzą badania naukowe. Ale rozumiem, że chłopski rozum podpowiada co innego, więc naukę można zignorować

ocenił(a) film na 8
bambosze_babuni

A gdzież to w imię nauki dopuszczano się tortur i badano w ten sposób by określic to ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones