PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732561}

Kurt Cobain: Życie bez cenzury

Cobain: Montage of Heck
7,5 10 550
ocen
7,5 10 1 10550
7,0 11
ocen krytyków
Kurt Cobain: Życie bez cenzury
powrót do forum filmu Kurt Cobain: Życie bez cenzury

Jestem absolutnie zawiedziony jakością tego dokumentu. 8 lat przygotowywania? To chyba jakiś kiepski żarcik. Absolutnie lakoniczne 'wywiady' o dupie marynie, nie rzucające żadnego nowego światła na osobę Cobaina, brak rozmów z ludźmi sceny oraz otoczenia Nirvany, nic a nic o Bleach, świecie subpop, procesie tworzenia muzyki, zmaganiu się Kurta z własną paranoją. Słowem, komercyjny strzał w dziesiątkę bez prawdziwego wniknięcia w głowę rockmana. Ani Courtney, ani Krist, ani rodzina Cobaina nie są dla mnie wiarygodnymi osobami, mogącymi ujawnić jakieś nowe wątki. Dostają banalne pytania i oddają banalne odpowiedzi. Tragiczne animacje-dłużyzny posklejane bez ładu i składu, tony zmarnowanego czasu który mógł zostać poświęcony na pokazanie jakiś nowych kart historii. Kciuki w dół.

ocenił(a) film na 6
eyerelated

Częściowo się zgadzam, choć nie wiem, czy to wada tego konkretnego dokumentu, bo widziałam kilka i nadal nie wiem, jakim naprawdę człowiekiem był Kurt. Mamy jego życiorys, mamy teksty piosenek, które można zinterpretować, mamy wypowiedzi bliskich, będące ich oceną sytuacji, mamy wywiady, ale nadal nie mamy zbyt wielu jego własnych głębszych przemyśleń. Animacje zrobione z rysunków Kurta oceniam na plus, natomiast kreskówki ilustrujące sceny z jego życia nie przypadły mi do gustu. Zdecydowanie, jak piszesz, za mało wypowiedzi ludzi z otoczenia, spodziewałam się bardziej wnikliwego dokumentu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones