PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670}

Kwiat mego sekretu

La flor de mi secreto
7,2 8 225
ocen
7,2 10 1 8225
5,8 5
ocen krytyków
Kwiat mego sekretu
powrót do forum filmu Kwiat mego sekretu

Ogladalem ten film wiele razy,i czesto do niego wracam. Jak zawsze kobiety u Pedro wioda prym... on jeden wie jak pokazac ich wnetrze i..."zewnetrze" Ale nie o tym chce napisac...czy ktos zwrocil uwage, (jezeli tak...nie doczytalem wiekszosci postow) ale w scenie kiedy Leo Macías jest u swojego wydawcy i kobieta(chyba sekretarka) wydawcy opowiada napisana przez nia historie nowej ksiazki "chlodnia" zeby powiedziec jaka to nie odpowiednia dla czytelnikow ksiazka ... opowiada sceny ktore za kilka lat Pedro pokaze w filmie Volver. Historia zony, ktora przetrzymuje zwloki zabitegoi meza w chlodni w knajpie obok miejsca zamieszkania, dowiedziawszy sie ze tautj molestowal corke! zauwazyliscie to?

ocenił(a) film na 8
BRADFORD

tak, również to zauważyłam :)
pierwszym filmem Pedra, który widziałam był 'Volver' dlatego tak mi to zapadło w pamięć.

ocenił(a) film na 7
tamago_

Mnie również

ocenił(a) film na 9
BRADFORD

Tez bylam w stanie to zauwazyc :-).Nie wiem czy dobrze pamietam , ale w tym filmie pojawila sie tez podobna scnea do sceny w "Wszystko o mojej matce".Byla mowa o transplantologii. Mowie o scenie gdy jest nagrywana historyjka kobiety, która dowiaduje sie o śmierci Jej syna.Też jest to pewna zbieznosc filmow.

ocenił(a) film na 7
BRADFORD

oczywiście, ja również zaczęłam interesować się Almo od "Volvera" więc oglądając dzisiaj "Kwiat mojego sekretu" nie mogłam tego nie zauważyć. Ciekawe czy już wtedy planował nakręcić tą historię czy przyszło mu to do głowy po latach?
co do sceny kręcenia filmu - "właśnie! "wszystko o mojej matce" :D dzięki ^^ tez mi coś to mówiło, ale nie mogłam skojarzyć, nawet sie zastanawiałam czy ja już tego filmu nie oglądałam, ale potem doszłam do wniosku ze jednak to mało prawdopodobne ^^

ocenił(a) film na 8
BRADFORD

Volver przypomina też sam klimat, te relacje kobiece, córki + matka + wieś itd...
"Kikę" przypominał jeden dialog:
-Takie rzeczy zdarzają się codziennie...
- Niecodziennie umiera mój syn!

w Kice gdy została ona zgwałcona i mówiła o tym mężowi było coś w sensie:
-takie rzeczy zdarzają się codziennie, dzisiaj trafiło na mnie...

wątek miłosny - dwóch facetów (stary i nowy) plus jedna kobieta troszeńkę przypomina "Drżące ciało".

"Wszystko o..." przypomina też wątek teatru i rozmów w garderobach, to też było w "Wysokich obcasach"...

Jak to twórca kina autorskiego - Pedro umieszcza sporo aluzji do innych swoich filmów i powtarza pewne motywy :)

ocenił(a) film na 8
sten44

P.S.
Motyw relacji Matki z synem był też w "Drżącym ciele" od początku 9gdy to Penelopa Cruz rodziła syna w autobusie miejskim...

BRADFORD

Podzielam Wasze spostrzeżenia, wydaje mi sie jeszcze że miasteczko matki glównej bochaterki, te budynki zostały równiez wykorzystane w "Volver"

użytkownik usunięty
BRADFORD

Takie motywy, chociaż tylko ciekawostki to naprawdę fajne "smaczki" w filmach. U Almodovara tego jest więcej, w każdym jego filmie widać nawiązania do wcześniejszych jego produkcji jak i do klasyki kina.

ocenił(a) film na 6
BRADFORD

Tak, to prawda i nota bene dużo lepszy od tego filmu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones