PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670}

Kwiat mego sekretu

La flor de mi secreto
7,2 8 244
oceny
7,2 10 1 8244
5,8 5
ocen krytyków
Kwiat mego sekretu
powrót do forum filmu Kwiat mego sekretu

Wspaniały film, główna aktorka (już drugi raz widzę ją u Almodovara) jest chyba specjalistką od takich ról: porzuconych, tragicznie zakochanych i poniżanych kobiet. Ja ją doskonale rozumiem, potrafię wczuć się w jej sytuacje, odczuwać wraz z nią te emocje ale zadziwiające jest dla mnie, że to przecież facet, Almodovar robi takie filmy.. o kobietach, ich emocjach, uczuciach. Robi to tak jakby miał w sobie kobietę, czuł tak jak ona. To się nie zdarza raczej facetom... Poza tym wrażenie robią zdjęcia, zwłaszcza na tym placu, kiedy ona wpada mu w ramiona i kamera oddala następnie obraz. A najlepsza scena w knajpie kiedy zdesperowana, nie wiem jak jej było, siedzi przy barze a w telewizji stara kobieta śpiewa tę hiszpańską pieśń... Po prostu dupę wyrywa że się tak wyrażę nieadekwatnie i rynsztokowo (jakby to powiedziała moja niedoszła teściowa)

ocenił(a) film na 8
Nightwalker_4

to kubańska piosenka :) ale pomijając szczegóły trochę dupę wyrywa :)
"Jeśli zostawisz tylko ból i życie, kochany, nie każ mi już żyć"

ocenił(a) film na 9
sten44

Almodovar, jak dla mnie, robi najpiękniejsze filmy o trudnej miłości. Nie tylko chodzi tu o miłóść kobiety i mężczyzny, czy mężczyzny i mężczyzny, ale także miłość rodzicielską, relację z rodzeństwem, matką, ojcem. Pogmatwane i często nieprawdopodobne historie (jak z bulwarowej prasy) potrafi opowiedzieć i pokazać z pasją i niesamowicie ukazuje uczuciowe rozterki bohaterów, którzy są niewolnikami swoich pasji. W "Kwiecie mego sekretu" Merisa Peredes genialnie pokazała zranione uczucia, to , że nieraz człowiek jest tak zaślepiony że nie zauważa, że osoba którą wielbo jest zwykłym dupkiem :) Zgadzam się, że tylko Almodovar potrafi tak prawdziwie i za razem pięknie pokazać duszę kobiety, to jak się odradza po kolejnych upadkach i to, że, paradoksalnie, chociaż wciąż szuka mężczyzny, całkiem dobrze radzi sobie bez niego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones