PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633570}

Kwiaty wojny

Jin Ling Shi San Chai
7,5 19 347
ocen
7,5 10 1 19347
5,2 4
oceny krytyków
Kwiaty wojny
powrót do forum filmu Kwiaty wojny

Gdy włączałem ten film 2 godziny temu, po pierwszych scenach już wiedziałem że film będzie dobry, ale nie spodziewałem
się aż tak znakomitego.Cała opowieść piękna i wzruszająca, nie jednokrotnie oczy napłynęły mi łzami, gra aktorska na
najwyższym poziomie a Christian Bale odegrał swoje.Muzyka bardzo dobra aż ściągnę sobie soundtrack z tego filmu.Cała
opowieść została przedstawiona idealnie, dostarcza na prawdę wielu emocji, można nad tym filmem zachwycać się przez
długi czas i wiem że jeszcze nie jednokrotnie do niego wrócę 10/10.

ocenił(a) film na 9
D3Mania

Popieram w 120%

ocenił(a) film na 8
Flutterschei

To tak jak ja

D3Mania

Na mnie również wywarł wrażenie i na pewno tego filmu nie zapomnę. Zarzucają mu, że jest bardzo hollywoodzki, że scenariusz źle napisany, że historia jest głupia i nierealna, że krew tryska strumieniami... Tylko czy ktoś zwrócił uwagę na to, że film jest na faktach i że taki film jak np. "Oszukana" też był wyśmiewany za głupią historyjkę, a nikt nie brak pod uwagę tego, że te zdarzenia naprawdę miały miejsce i że życie pisze tak zaskakujące, nierealne i dramatyczne historie. Kto przeżył wojnę, ten wie, że krwi jest dużo, a kto jej nie przeżył musi zrozumieć i zobaczyć, że jest jej na tyle dużo, żeby człowieka to zmroziło, żeby zapamiętał, choćby w jakikolwiek sposób.
Poruszyła mnie każda scena, każde zdanie, każde spojrzenie doskonale grających aktorów. Nie pojmuję, jak można po obejrzeniu tego filmu przejść obok niego obojętnie.
Czapki z głów.

ocenił(a) film na 10
D3Mania

jestem tego samego zdania. Film "zostaje w głowie" i sprawia, że po seansie człowiek siedzi zalany łzami, wstrząśnięty tym, co właśnie zobaczył!! i właśnie to świadczy o tym, że film jest po prostu DOBRY!! Zarówno Bale, jak i dzieci zagrali w tym filmie fenomenalnie dodając realizmu całej historii. Zazwyczaj unikam filmów wojennych bo z reguły są one na "jedna nutę" ale do tego pewnie nie raz jeszcze wrócę!!
A osoby, które niepochlebnie wypowiadają się o tym filmie, chyba nie miały w szkole historii, albo po prostu nie zrozumieli filmu. A szkoda bo to jeden z lepszych jakie w życiu miałam okazję oglądać!!

ocenił(a) film na 8
glam_girl

Niezwykła historia ponurych czasów... przy przejmującej muzyce

ocenił(a) film na 8
andpol

Muzyka świetna, dodaje niesamowitego klimatu, ogólnie w odbiorze film bardzo dobry

ocenił(a) film na 6
D3Mania

film faktycznie "niezły" 6/10 ale do ideału mu daleko. Opowiesc w filmie na tle masakry w Nankinie z 1937 r., może a nawet powinien wzruszać czy raczej potępiać tego typu zachowanie aby sie nigdy nie powtórzyło takie bestialstwo...

... ale film troszke przesłodzony, jakoś specjalnie mnie nie poruszył, czasem przedługawe sceny,, warto jednak obejrzec chocby dla samego kina azjatyckiego by miec porownanie do Hollywoodu czy naszego europejskiego kina. Ogolnie polecam. Pzdr :)

ocenił(a) film na 7
D3Mania

Moim zdaniem najlepsze filmy tego reżysera i to zdecydowanie to:
Ju Dou 1990, Zawieście czerwone latarnie 1991, Żyć! 1994, Droga do domu 1999,
Wszyscy albo nikt 1999, Hero 2002.

Trochę gorsze od nich są Czerwone sorgo 1987, Historia Qiu Ju 1992, Szanghajska triada 1995,
Dom latających sztyletów 2004, Tysiące mil samotności 2005, Cesarzowa 2006,
Pod krzewem głogu 2010, Kwiaty wojny 2011.
Kwiaty wojny są zbyt amerykańskie. W porównaniu do największych dzieł Zhanga z lat 90'o
rewolucji kulturalnej z którymi miała duży problem chińska cenzura odstają poziomem.
Zwłaszcza Ju Dou 1990, Zawieście czerwone latarnie 1991, Żyć! 1994 są świetne. Polecam.

ocenił(a) film na 8
D3Mania

Nic dodać, nic ująć. Film bardzo dobrze zrobiony, działa na emocje

ocenił(a) film na 9
D3Mania

Wstrząsający i skłaniający do refleksji.

ocenił(a) film na 9
D3Mania

Dokładnie. Jestem wymagającym widzem. Nie wiedziałem czego się spodziewać, na początku oglądałem bardzo uważnie, krytycznie, szukając w internecie miejsc i wydarzeń z filmu, żeby wszystko z filmu wyłapać jako osoba która lubi żeby nic mi nie umknęło. Potem dałem się ponieść akcji i atmosferze bez dyskusji, dawno nie miałem takiego uczucia.

Piecia330

Czy ten film jest dostępny online?

D3Mania

Gdzie można obejrzeć ten film? Czy jest dostępny online?

D3Mania

Przepiękny, bardzo realny i poruszający aż do bólu, równie piękna muzyka i stroje, wojna pokazana bardzo brutalnie, żal ogromny najpierw tych dziewczynek a na końcu pięknych prostytutek, które tak się poświęciły razem z tym chłopcem. Christian Bale świetna rola.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones