PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539072}
7,1 28 078
ocen
7,1 10 1 28078
6,8 18
ocen krytyków
Lęk wysokości
powrót do forum filmu Lęk wysokości

W Polsce powinno kręcić się więcej filmów pokroju 'Lęku Wysokości' zamiast masowo truć widzów głupimi komedyjkami tudzież remake'ami amerykańskich 'filmów' psując naszą polską kinematografię.
Niebanalna fabuła przedstawiona w bardzo interesujący sposób i przede wszystkim genialna gra aktorska Krzysztofa Stroińskiego i Marcina Dorocińskiego. Na film czekałam od dłuższego czasu i coś mi mówiło że nie zawiodę się na tej produkcji.

ocenił(a) film na 9
InvisibleRosa

Zgadzam się, bardzo dobra Polska produkcja. A gra aktorska pana Dorocińskiego, cudo. Jeden z najlepszych polskich aktorów. Nie nudziłem się ani minuty na tym filmie. Wciągnął mnie od 1 minuty do ostatniej. 9/10 from me :)

ocenił(a) film na 6
InvisibleRosa

Niebanalna fabuła? Ot opowieść o problemach syna z ojcem i związanymi z tym komplikacjami. Zamiast dawać tyle retrospekcji naprawdę mogliby pokazać jakiś powód, dlaczego ten syn tak ciągle do niego wracał. Co z tego, że aktorzy zagrali, jak w sumie nie mieli trudnych ról. Wystarczyło, że siedzieli i patrzeli się na siebie. I zakończenie takie ukierunkowane na ojca, podczas gdy to portret syna malowano przez cały film i nie dokończono wątku jego przyszłości, szczęścia, tego czy sam będzie umiał stworzyć rodzinę.

Do tego zabieg podobny jak w "Helu", gdzie szczęście utożsamia się z miejscem, wspomnieniami i przeszłością. Bardzo bajkowo brzmią takie nagłe przełomy, po zaledwie przejechaniu kilkuset kilometrów i zdobyciu jakiegoś szczytu.

Konopka Kieślowskim nie jest. Bardzo prosty i mało rozbudowany film. To, że pełno w nim długich i bliskich ujęć na twarz głównych bohaterów nie czyni go filmem psychologicznym. Ot taki dramat.

Roy_v_beck

Dla ciebie chyba nigdy nie powstanie dobry film. Dziękuje za uwagę.

ocenił(a) film na 6
Cassidys

Nie wiem czy powstanie, ale w każdym razie już setki dobrych filmów powstało. Ambitniejsze kino raczej nie jest moim ulubionym, aczkolwiek czasem sobie chętnie obejrzę. Bardzo lubię "Magnolię" chociażby. Też tam wątek o akceptacji ze strony ojca jest. "Krótkim filmem o zabijaniu" "Lęk wysokości" też zresztą nie jest. Nie mówię, że jest zły, że coś z nim nie tak. Problem leży raczej w tym, czego w nim nie ma.

Roy_v_beck

Fakt, trochę krótki i nie dopowiedziany ale uważam że dobry patrząc po ostatnich filmach w sumie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones