PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1020}

Lśnienie

The Shining
7,8 424 252
oceny
7,8 10 1 424252
8,6 50
ocen krytyków
Lśnienie
powrót do forum filmu Lśnienie

Film vs książka

ocenił(a) film na 6

Może to i jest horror wszech czasów (nie wiem, nie znam się), ale w porównaniu z książka wypada słabo. Jest to bardzo luźna adaptacja, dużo jest rozbieżności i jeśli komuś podobała się powieść, to będzie się trochę męczył oglądając. Sam King zresztą odciął się od tego filmu...

użytkownik usunięty
wgor11

Film jest moim zdaniem wiele lepszy, a zresztą było już wiele takich tematów. Nawet jeden z nich jest jeszcze na stronie głównej.

ocenił(a) film na 10
wgor11

czytałam Lśnienie ale książka mnie mocno znudziła, film od niej odbiega ale jest ciekawy i trzyma w napięciu. książka mnie nudziła niemilosiernie, zamiast horroru czy jakiegoś napięcia to masa psychologii- relacje Wendy z matką, relacje Jacka z ojcem, problemy Jacka w poprzedniej pracy jak pobicie ucznia, które w ogóle nie mają wpływu na fabułę ( co to ma wspólnego z duchami z hotelu? wystarczyłaby krótka informacja że stracił pracę i musi szukać nowej a tu cała historia doklejona do jego zwolnienia ze szkoły) nic nie wnoszą do akcji, tworzą jedynie dłuzyzny. co to ma wspólnego z horrorem czy grozą nawiedzonego miejsca. albo opis jak Jack poszedł kupić batonik, na poczatku książki, rozwleczony retrospekcjami z jego życia na 3 strony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones