PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1020}

Lśnienie

The Shining
7,8 424 066
ocen
7,8 10 1 424066
8,5 48
ocen krytyków
Lśnienie
powrót do forum filmu Lśnienie

Zatrudnić przerażającego Jacka Nicholsona, dobrać mu równie przerażającą (tyle,że aktorsko) partnerkę, dać mu siekierę i... niech gania ;D

ocenił(a) film na 7
NORDBERG

Z tą partnerką to mam wrażenie, że celowo była taka, jaka była xD Wendy zagrała taką żonę, którą sami chcielibyśmy zabić patrząc na ekran, a frustracja z oglądania jej pomagała poczuć się jak Jack odcięty od cywilizacji w Panoramie... Jak dla mnie do Duval odwaliła kawał solidnej roboty - tak solidnej, że wszyscy uwierzyli, że nie umie grać :D

NORDBERG

rewelacyjny to był ten mały.
O ile Jack ma po prostu taki dziwny wyraz twarzy (nie przepadam za tym aktorem) ma w sobie coś demonicznego, przez co jakos tak jak ulał pasuje do roli takiego psycholka, to chłopiec jest rewelacyjny. Jego pełne przerażenia oczy, sposób gestykulacji....świetny. Jestem pod wrażeniem.

ocenił(a) film na 10
waleczny_kurczak_III

Szkoda że za nim nie przepadasz ponieważ to jeden z najlepszych aktorów w historii kina. Wielkie role zagrał w życiu i w wielkich filmach występował. Jak dla mnie Nickolson jest częścią popkultury lat 70-80 i nie tylko. Ale każdy ma przecież własne zdanie. Pozdrawiam

Bradley90

nie przepadam za nim, nie lubię jego twarzy, ale nie można mu odmówić rewelacyjnych kreacji filmowych. Bardzo podobała mi się rola w Lepiej byc nie może, albo w tym filmie, gdzie jedzie kawał drogi na ślub swojej córki i poznaje jej przyszłą,nieźle świrniętą rodzinę. Po prostu facet ma w sobie coś - tak jak napisałam - demonicznego. Nawet gdy gra spokojnego gościa, te jego oczka, mimo świetnego wczucia się w rolę, zdradzają jego prawdziwą naturę....Ale w jakiś sposób cenię go bardziej niż np DeNiro, który na stare lata zaczął grac w tak beznadziejnych filmach, że po prostu oczy bolą gdy się je ogląda grrrrr

ocenił(a) film na 8
Bradley90

Nicholson, Pacino, DeNiro, Hopkins. Kto ich przebije ?

użytkownik usunięty
armarange

Karolak!!

ocenił(a) film na 8
Bradley90

Nicholsona uwielbiam, jednak jest to aktor charakterystyczny i nie ma w nim ani krzty złej energii, żeby dobrze zagrać tę rolę. Jego wybałuszone oczy raczej rozbawiają niż sieją grozę. Zdecydowanie wolę go jako wariata-ekscentryka niż wariata-psychola.

NORDBERG

True Jack Nicholson robi tu za cały film nie licząc scenerii oraz genialnej muzyki.
Fajny awatar :> Nordberg dla mnie na równi z Nielsenem mimo że jest to rola drugoplanowa . Dla mnie najśmieszniejsza scena z jego udziałem to ta z deskorolką lub na łodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones