PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1020}

Lśnienie

The Shining
7,8 424 278
ocen
7,8 10 1 424278
8,6 50
ocen krytyków
Lśnienie
powrót do forum filmu Lśnienie

Film oceniam na 1* tylko ze względu na świetną grę aktorską. Jeśli chodzi o realizację, to odniosłem wrażenie że jest to etiuda studencka pseudo reżysera który dysponując dużym budżetem i nie posiadając warsztatu realizuje pomysły które rozumie tylko on sam. Mozaika wydarzeń które powodują brak ciągłości. Pretensjonalne (acz poprawne) prowadzenie kamery w celu napompowania pustych scen. Epatowanie drastycznymi ujęciami. Ciekawa muzyka, lecz użyta w absurdalnych miejscach przez co utrudnia odbiór i tak nudnej fabuły. Dodatkowo fragmenty muzyczne są stosunkowo długie i nagromadzone w nich wysokie częstotliwości powodują chęć sięgnięcia po pilota i przyciszenie dźwięku. Kilka naciąganych, nielogicznych zachowań bohaterów. Aktorstwo na najwyższym poziomie. Na szczególne pochwały zasługuje Danny, do tej pory nie widziałem dziecka które tak dojrzale zagrało w filmie. Mimo że sceny miał bardzo trudne to jego spojrzenie oraz ruchy były bezbłędne, jakby miał 30 letnie doświadczenie przez kamerą. Film zupełnie nie dla mnie. Być może jeszcze do niego nie dojrzałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones