PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600071}
5,1 433
oceny
5,1 10 1 433
La Herencia Valdemar II: La sombra prohibida
powrót do forum filmu La Herencia Valdemar II: La sombra prohibida

Bardzo dobry film

ocenił(a) film na 8

Musze przyznac ze nie spodziewalem sie tak klimatycznego filmu, swietnie powiazanego z
pierwsza czescia.Swietne kostiumy i scenografie tylko dodawaly autentycznosci
nieustannie
towarzyszacemu poczuciu grozy i niepewnosci. No i oczywiscie Lovecraft- ktos kto lubi
jego
tworczosc powinien byc usatysfakcjonawany, tak jak ja ;] .O dziwo nawet efekty specjalne
byly niezle.Ogolnie klasyczny dobry film o okultyzmie, cuthulu itd.
Jedynie irytuje mnie to ze tacy Hiszpanie, ze swoim kryzysem gosp. daja rade robic filmy
na
poziomie,a my dumni Polacy zyjacy w kraju boomu gospodarczego, nietknietego recesja
(jasne...) nieumiemy stworzyc 1 porzadnego filmu o tematyce innej niz romantyczne
komedie, kryminal i dramat. Przy czym komedie sa tak slabe, ze nawet nie chce sie o nich
pisac.
To wk..ia strasznie ;/

ocenił(a) film na 5
Lord_Seko

Jestem fanatykiem Lovecrafta ale jestem daleki od bicia pokłonów przed tym filmem. O ile pierwsza część była nawet więcej niż niezła o tyle 2 odsłona już zaledwie średniawa. Hiszpanie robią całkiem udane filmy - w tym horrory ale od Lovecrafta lepiej by się trzymali z daleka. Jak na klimaty lovefraftowskie bohaterowie chociażby za dużo gadają :)

Ketrid2_

Nie da się uniwersum Lovecrafta przedstawić w kinematografii - za bardzo bazuje ono na niedopowiedzeniach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones