PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762864}
6,7 96 648
ocen
6,7 10 1 96648
7,8 53
oceny krytyków
Lady Bird
powrót do forum filmu Lady Bird

Abstrahując od tego, że film jest mocno średni, a najlepsza scena między główną bohaterką i jej matką rozegrała się już na samym początku (potem było tylko gorzej) - mamy rok 2002/2003 i nastolatkę, która - uwaga - nie słucha muzyki. Pomijając jedną scenę na koncercie (gdzie oczywiście bardziej od muzyki interesował ją facet), panna nawet nie wie kim był Jim Morrison. Nie wiem, może to film dla współczesnych dzieciaków, które całe dnie spędzają na instagramie, a muzyki słuchają z youtube'a czy spotify, a koncept siedzenia w pokoju i słuchania płyty bez smartfona w ręku nie jest w stanie pomieścić im się w głowach, za to "Lady Bird" traktują jak relację z prehistorycznych czasów bez powszechnego dostępu do internetu. Fail

Chyba jestem za stara na takie filmy i chyba zbyt dobrze pamiętam bycie 18-latką w 2003 roku. "Lady Bird" to dla mnie bardzo, bardzo, bardzo blady cień "Ghost World", który to film - możliwe - byłby po prostu niezjadliwy dla współczesnych nastolatków.

ocenił(a) film na 10
strugaa

no szok, ktos nie slucha muzyki. Sa ludzie, ktorzy maja inne rozrywki albo sluchaja muzyki rzadziej niz inni. Nie dziwilbym sie ze jakas nastolatka nie zna kolesia ktory tworzyl ponad 30 lat wczesniej. Spytaj obecnych licealistow czy slyszeli o the Beatles czy o kims takim jak Cat Stevens. Co najmniej polowa bedzie myslala ze to jacys influenserzy z instagrama czy cos takiego. Takze ja bym raczej tu dal plusa za realizm. Ktos moze nawet powiedziec ze oryginalne podejscie bo w prawie kazdym filmie o tej tematyce sprzed ery instagrama i facebook mlodziez siedzi w pokoju i slucha muzyki.

ocenił(a) film na 10
strugaa

z ciekawosci wlaczylem film i poprzewijalem i juz w pierwszej polowie filmu slucha muzyki w pokoju wiec jednak slucha jak widac

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones