PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762864}
6,7 96 251
ocen
6,7 10 1 96251
7,8 53
oceny krytyków
Lady Bird
powrót do forum filmu Lady Bird

Przeciętny

ocenił(a) film na 5

film co najwyżej. Dość szablonowy, utkany z wszystkiego czego można się spodziewać po filmie o dorastającej nastolatce. Reżyserka stawia na autentyczność, a jednocześnie obsadza w głównej roli Ronan, która, po pierwsze, nie jest nastolatką, po drugie, jest wyjątkowo dojrzała jak na swoje dwadzieścia parę lat. Gdyby historia działa się na studiach, byłoby znacznie bardziej wiarygodnie. Drugi problem - również kłócący się z rzekomym autentyzmem filmu - to poziom egzaltacji i mizdrzenie się reżyserki - tak wysoki, że naprawdę ciężko jest to obejrzeć do końca za pierwszym podejściem. Teraz pytanie, skąd tak wiele pozytywnych ocen krytyków filmowych. Wydaje mi się, że sprawiły to ostatnie wydarzenia w Hollywood i potrzeba wypromowania kobiecego projektu. W przypadku tego filmu łatwo było pozyskać przychylność publiki, bo Ronan i Gerwig są generalnie bardzo lubiane - również przeze mnie - ale film sam w sobie jest po prostu średni.

ocenił(a) film na 4
francislionel

Zgadzam się w pełni. Dla mnie mega przeciętne widowisko. To film, który kupuje ludzi urokiem bohaterki, oraz realną historią dorastającej nastolatki. Jak dla mnie – wcale nie było to jakoś super-realistyczne. Raczej nazwałbym to filmem przyziemnym, zwykłym, gdzie niektóre zachowania były trochę przejaskrawione w celu wytworzenia dramatycznej polewy. To nie jest zwykła nastolatka, więc i niekoniecznie uważam ją za dobrą reprezentantke wszystkich w tym wieku. Cały czas czekasz az coś się wydarzy. Jej aktorskie i miłosne podboje, to niekoniecznie materiał na wyjątkowe widowisko. W zasadzie tylko przez moment ta cała Lady Bird mi się podobała. Tylko jak pokazała swojego wewnętrznego buntownika i została zawieszona w szkole. Cała reszta? Meh... Spłynął po mnie, a każdy kolejny krytyk papuguje swojego poprzednika. Wszyscy się zachłysnęli, a je dalej nie wiem czym. Film był ok, a ja jestem przekonany, że o nim zaraz zapomnę.

francislionel

Naprawdę, chcesz oglądać film o nastolatce z umysłem i wyglądem zbliżonym do np. Kim Kardashian? Najwidoczniej naturalny wizerunek (nie wygląda na swoje 23l) i właśnie dojrzałość sprawiły że dostała tą rolę-że nie wspomnę o umiejętnościach aktorskich. "Gdyby historia działa się na studiach..." serio? Czy dojrzałe przemyślenia i patrzenie na życie mogą mieć tylko osoby na studiach??

ocenił(a) film na 5
whitestripes_333

Obejrzałem do końca ten film i teraz go lepiej oceniam. Chociaż gdyby reżyserka zadała sobie trud odnalezienia nowej zdolnej aktorki, film zyskałby na autentyczności.

francislionel

Super. Jeszcze bardziej super że zobaczyłeś do końca i zmieniłeś ocenę. To może świadczyć o tym że filmy jak każdą inną sztukę ogląda się w całości, od początku do końca, ze wszystkimi elementami. A potem wygłasza opinie :) Ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
whitestripes_333

I Twoje zdanie jest słuszne, ponieważ każdy szanujący się człowiek powinien ocenić film po obejrzeniu całości, a nie obejrzeniu pierwszych 20 minut :P

Też tak czuję ale napisałam tonem a`la wątpiącym i grzecznym coby nie dostać jakiejś wiązanki lub kubła jadu i hejtu na głowę :D

ocenił(a) film na 7
francislionel

Według mnie dobry. Trzeba pamiętać, że to ciągle film o nastolatce i jej codziennych problemach - trudno tutaj wyjść poza banał i tandeciarstwo, a jednak się udało. Na plus silna relacja matka-córka, dobre postacie kobiece, które się stykają, a racja stoi między nimi. Poza tym wydaje mi się, że poza US trudniej go docenić, gdyż to w dużej mierze film o tym kraju i jego młodych obywatelach, ich problemach, pokoleniu 9/11.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones