PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875131}
6,0 1 160
ocen
6,0 10 1 1160
Lansky
powrót do forum filmu Lansky

Zaliczyłem film. Jako kryminał/biografia średni. Ale jako kolejna cegiełka w amerykańskiej "mitologii" - bardzo dobry. Taki skrypt dla studentów kryminalnej historii USA. Nie mają swoich: herosów, zamków i legend to zbudowali swoją mitologię z tego co mieli - żydzi z Polski i Ukrainy, Irlandczycy i Włosi. I kleją z tego co mogą: Ojciec Chrzestny, Chłopcy z Ferajny, Dawno temu w Ameryce, Zakazane Imperium. "Lansky" to kolejny tom w ich historii. Dwie - trzy migawki wcześniej nie pokazane - finansowanie państwa Izrael, układ - USA/Golda Meyer. Nie interesujących się tematem znudzi, dla znających klimaty - powtórka z rozrywki miłą dla oka.

ocenił(a) film na 4
Malak_Al_Rahim

Jak nie mają swoich herosów??? A taki Kapitan America albo Superman to kiełbasa? :D

Malak_Al_Rahim

Studenci to będą rozróżniać Żydów i żydów.

Malak_Al_Rahim

Golda Meir, ignorancie.

ocenił(a) film na 7
mak65

Tylko sie nie zesraj z tą poprawnością. Popełniłem błąd. I ch..j z tego. Literówka - wiadomo o kim mowa, ale ty musisz od razu wyzywać kogoś od ignorantów. Pffffffff. Coś jeszcze błyskotliwego potrafisz napisac czy to wszystko?

Malak_Al_Rahim

golda mayer, meir a może i malgosia majerowa kogo obchodzi jakas tam martwa żydówka

Malak_Al_Rahim

Literówka? To tak, jakby ciebie zamiast 'Malak' nazwać 'Sralak'. Też literówka.

ocenił(a) film na 7
mak65

Ależ oczywiście ze tak - literówka. I nadal będzie wiadomo o kogo chodzi. A swoją słabo ukrytą złośilowścią, która niestety ci nie wyszła. bo nie poczułem się obrażony wpisałeś sie w powiedzenie: "gadaj z d..pą to się osra". Tak jak myślałem szczyt twojej finezji już poznaliśmy.

Malak_Al_Rahim

Dlaczego nie słuchałem dziadka, który powtarzał:
"Nie zaczynaj dyskusji z idiotą. Sprowadzi rozmowę do swojego poziomu i zwycięży dzięki doświadczeniu."

ocenił(a) film na 7
mak65

Czyli miałem rację. Szczyt twoich możliwości to obrażanie i inwektywy. Ignorant, idiota i jakieś bajki o starym dziadku. Wyżej tego nie podskoczysz. To ja już podziękuję. Nudzisz mnie.

Malak_Al_Rahim

Ch.j nie literowke zrobiles, udajesz znawce tematu a ch.a wiesz, poprawna pisownia to podstawa HCWD

olaf_jurgiewicz

ChCWD jak coś. Niby od jakiego słowa miałoby być H

mak65

ignorancie ? Metro-Goldwyn-Mayer

Malak_Al_Rahim

Patrząc PO wpisach pod Twoim postem, widze, że Żydzi wpadli w szał i Cię dojeżdzaja :):)

ocenił(a) film na 5
Malak_Al_Rahim

Zapomniałeś o roli mafii w rozrobieniu Niemiec w II WŚ :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones