PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=498893}

Latająca maszyna

The Flying Machine
4,7 1 526
ocen
4,7 10 1 1526
Latająca maszyna
powrót do forum filmu Latająca maszyna

to jest film dla melomanów kochających muzykę chopina.

Kri1976

Moje dzieci ogladaly ten film. Chcialbym wiecej filmow dla dzieci, ktore ksztalca.

ocenił(a) film na 1
DJ76

Też bym chciała więcej filmów które kształcą ale ten film był po prostu NUDNY. Owszem, dobrze zrobiony jako animacja (mówię o pierwszej części) ale diabelnie nudny. Moja bratanica znudziła się po 20 minutach - liczyła na ciekawe przygody bohaterów, a tu lecieli tym fortepianem i niewiele się działo. Muzyka w ogóle jej nie zainteresowała. Tak więc dla mnie ten film nie ma zbyt wielkich walorów edukacyjnych. Może gdyby przed seansem omówić z dziećmi biografię Chopina....

DamaMarcia

Zgadzam sie, ze nie wciaga jak James Bond. Mimo wszystko moj syn chcial obejrzec ten film po raz drugi, a na Jamesa Bonda jest jeszcze troche za maly:)

ocenił(a) film na 1
DJ76

Ja nie twierdzę, że dzieci mają od razu oglądać Jamesa Bonda, ale po prostu widziałam już dużo filmów familijnych i typowo dla dzieci, które były ze trzy razy ciekawsze i bardziej wciągające niż Latająca Maszyna a przy tym zawierały jakieś przesłanie, np. dotyczące przyjaźni czy tolerancji. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 1
DJ76

polecam np. Most do Terabithii :)

DamaMarcia

Tez znam szereg filmow dla dzieci np. seria filmow o Arturze i Minimkach Luca Bessona (tez polecam). Na pewno bardziej wciaga, zawiera bardziej uniwersalne przeslanie. W Latajacej Maszynie tez jest przeslanie o rodziacach, ktorzy powinni spedzac wiecej czasu etc. Jest to film do pokazania na lekcji muzyki, edukacyjny.
Narzekanie na aktorstwo w tym filmie to tak, jak by narzekac ze scenki w kursie nauki jezyka angielskiego akcja nie wciaga:). A nie po to tworzy sie scenki do interaktywnych kursow jezyka.

ocenił(a) film na 1
DJ76

Z tego co widzę po Twoich postach to klasyfikujesz ten film w zasadzie wyłącznie jako film EDUKACYJNY. No cóż, ale mnie grunt to umiejętność połączenia edukacji z ciekawą fabułą, czego w tym filmie wybitnie zabrakło.
Poza tym nie przypominam sobie, żebym narzekała na w tym filmie na AKTORSTWO, a moje posty dotyczyły w zasadzie tylko części animowanej, a nie części, w której występowali "żywi" aktorzy, więc nie do końca rozumiem, skąd Twoja ostatnia uwaga.... :-)))

ocenił(a) film na 1
DJ76

Hehe... przepraszam, najwyraźniej zmylił mnie opis filmu umieszczony w internecie, tam jest napisane film FAMILIJNY, PRZYGODOWY, FANTASY a nie EDUKACYJNY...

DamaMarcia

Widzialem krytyke aktorstwa we wczesniejszych watkach - nie mowie Twoja, ale na wszelki wypadek zareagowalem:)). Co do kategorii - rzeczywiscie mylacy. Familijny to on moze i jest, ale elementy fantasy i przygody sa niewielkie:))
W opisie rzeczywiscie nie ma hasla "edukacyjne". Swoja droga to nie natknalem sie do tej pory na kategorie edukacyjne na filmwebie.
Pozdrawiam

Kri1976

Bzdura, że film dla kochających muzykę Chopina (!!), ja nie cierpię muzyki Chopina a film oglądałam z wielką uwagą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones