PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475892}

Latawce

Kites
6,9 3 226
ocen
6,9 10 1 3226
Latawce
powrót do forum filmu Latawce

Wielokrotnie zadawałem sobie to pytanie i nigdy nie znalazłem jednoznaczniej odpowiedzi. Jakie Wy macie zdanie?

Ten film dla mnie to przede wszystkim
- przepiękna muzyka
- wyidealizowana miłość, historia i postaci. Niesamowicie piękna i seksowna Linda, J oczywiście rzeźbiona sylwetka Achillesa
- motywy humorystyczne, często zwyczajnie urocze
- czasem brak realizmu co troszke razi IMO (tutaj wszystkie auta z ciężarówki idealnie lądowały wprost na policje, żeby nie było mało to i jedno auto na dwa radiowozy)

Te motywy się powtarzają. Podobnie było w Ghajini i Khanie. Na razie tylko te 3 filmy oglądnąłem i w każdym było mniej więcej podobnie.

ocenił(a) film na 10
stev1989

Co charakteryzuje magię indyjskiego kina? Mnie urzekło sposób przedstawiania piękna miłości. Owe kino różni się od Hollywood. W Hollywoodzie na każdym kroku jest seks, seks i jeszcze raz seks, a w Bollywood jest inaczej.. może to jest ta cała magia. :)

ocenił(a) film na 9
TheEris

Zgadzam się w 100% :)

stev1989

A może emocje? Wydaje mi się że raczej jest brak tych zimnokrwistych, tajemniczych i zarazem pięknych ludzi będących np. mordercami czy jakimiś tam kosmitami albo po prostu udających tajemniczych. Tutaj wszyscy mają emocje.

ocenił(a) film na 8
stev1989

ten film jest zaraz po "8 x 10 Tasveer" najmniej bollywoodzki
Cechy Bollywoodu to śpiew i tańce, dużo śpiewu, zawsze (prawie) kończy się happy endem. Kocham bolly ale ten film jest bardzo niebollywoodzki. Muzyka jest piękna, wzruszająca, miłość niestety nieszczęśliwa i na koniec oboje bohaterów głównych ginie. A i jak na bolywoodzką produkcję dużo się całują, co jest rzadkością bo zazwyczaj nie praktykują całowania w bolly.

ocenił(a) film na 4
galadriela

I tu się z tobą zgodzę. Co gorsza mam wrażenie że odchodzą pomału o tego tradycujnego bollywood'u bo i to i np. Don 2 to nie to co było kiedyś...

ocenił(a) film na 8
galadriela

Z tego co się orientuję to film ma dwie wersje, jedną na rynek indyjski i drugą na amerykański i europejski

ocenił(a) film na 8
sylwona

a czym się różnią?

ocenił(a) film na 8
galadriela

Różni się właśnie tym, że w wersji indyjskiej nie ma scen intymnych.

ocenił(a) film na 8
sylwona

aaa no heh mogłam się tego spodziewać :D

stev1989

Większość filmów bollywood, czy to komedia, czy thriller sprawia, że po obejrzeniu chce się płakać, co znaczy że w ogromny sposób wpływają na nasze emocje. Tutaj potrafimy się wczuć w uczucia aktora, czujemy się jakbyśmy byli częścią tej historii. W filmach hollywood tego raczej nie doświadczamy.
A jeśli chodzi o film Latawce, to już dawno nie widziałam tak wzruszającego filmu.. Płakałam prawie tak samo jak po kal ho naa ho..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones