PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705791}

Le Mans '66

Ford v Ferrari
7,9 86 943
oceny
7,9 10 1 86943
7,1 45
ocen krytyków
Le Mans '66
powrót do forum filmu Le Mans '66

Tytuł

ocenił(a) film na 8

Jak zwykle w Polsce tytuł filmu z dupy

Crazy_Ivan

I tak w kółko. Nieumęczony troll. No nic, koniec papu, definitywnie.

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Wesz, że nie masz argumentów? :D musisz to wiedzieć jeżeli masz IQ chociaż w średniej :D chociaż w to wątpię :D

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

kiepsko stary z twoimi argumentami :D

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Pierwsze z brzegu... eXistenZ... oczywiście wg Ciebie polski tytuł filmu powinien brzmieć w jedynej słusznej i wywalczonej przez przodków w chrześcijańskich bojach ortografii... Egzystencja... Brawo...

użytkownik usunięty
RainShadow

Oryginalny tytuł zawsze jest lepszy, ponieważ jest oryginalny. Taki był zamysł twórców. Koniec pieśni.

mateos8

Nawet w Wielkiej Brytanii, anglojęzycznej przecież, film wchodzi jako "Le Mans'66": https://www.empireonline.com/movies/news/le-mans-66-christian-bale-matt-damon/ Najwidoczniej producenci wybrali taki tytuł na rynki europejskie.

Davus

Producent nie decyduje pod jakim tytułem film wyświetlany jest w danym kraju, tylko lokalny dystrybutor.

ocenił(a) film na 7
mateos8

Jesli "Le Mans '66" zmienil Ci sens "Ford vs. Ferrari", to sie dziwie.

ocenił(a) film na 8
real2233

To samo pomyślałam jak to zobaczyłam. Jeszcze trochę i ludzie pomyślą, że to nowa filma Le Mans z McQueenem

użytkownik usunięty
Sarah_7

Nie pomyślą raczej, bo niewiele osób pamięta ten film. Gdyby film wszedł do kin pod tytułem "Ford vs. Ferrari", wówczas nikt by nie ruszył tyłka do kina, zaś nazwa "Le Mans" to prawdziwa magia i każdemu kibicowi sportów motorowych z miejsca dzwoni w głowie dzwoneczek.

ocenił(a) film na 7
real2233

Właśnie to przeciwieństwo bycia z dupy, oryginalny tytuł byłby dużo bardziej sprzedajny, a tym naszym jakby celowali w niszę. Dziwne zachowanie, ale tematycznie ma to większy sens.

ocenił(a) film na 8
real2233

Bedziesz ogladal film czy kminił przez caly seans jego tytul? Mogli go nazwac calineczka kontra predator a i tak wiekszosc ma to gdzies xd

ocenił(a) film na 8
fukkheis

Wiadomo, ze nie ... bardziej miałem na myśli ze oryginalny tytuł lepiej by się sprzedał

ocenił(a) film na 7
real2233

Nie sprzedalby sie lepiej. Le Mans '66 to tytul europejski spowodowany wlasnie popualrnoscia wyscigu. No, ale jak to Polaczki, ponarzekac zawsze lubia nawet jak nie maja pojecia o temacie:)

ocenił(a) film na 8
fukkheis

Ale bym sobie predatora vs calineczke obejrzał

fukkheis

Skoro twoim zdaniem ma to gdzieś, to po co zmieniać oryginalny tytuł ?

użytkownik usunięty
real2233

Nosz kurna w tym kraju to co drugi człowiek to malkontent! (w tym ja, ehh) Jak mnie już zaczynacie frustrować tym narzekaniem na zmianę tytułu, już teraz to nawet nie ważne nawet czy jest on zły czy w miarę do przełknięcia, przyczepita się nawet o zamienioną literę by zgadzało się fonetycznie (cocon --> kokon)! Tutaj w co drugiej stronie poświęconej filmowi musi, ale to MUSI koniecznie przewinąć się ten wątek bo jest to najgorsza rzecz jaka może spotkać zwyczajnego widza!
Ja mam to głęboko w ... że film nazywa się Szklana Pułapka, Golfiarze czy McImperium. Mam w takim razie w każdym zdaniu używać poprawnej (często niezrozumiałej) nazwy, by przypadkiem nie urazić tej jednej i nieszczęsnej osoby która z tego powodu dostała depresji i musiała wspomnieć o tym na filmwebie!? Nie no kurna, idźcie do diabła!!!

A co do tytułu filmu? NIE K!T!M! NIE PRZESZKADZA MI. Zrozumiały i jasny dla przeciętnego widza, pewnie tylko 3/10 osób słyszało kiedyś o oryginalnym Le Mans więc nie zrobi to dla nich różnicy.

Nie żebym się czepiał, ale "nieważne" piszemy razem, w "Szklanej pułapce" drugi wyraz małą literą, bo to rzeczownik pospolity, i nie nadużywamy dużych liter, bo to niepotrzebne i głupio wygląda...

real2233

Chciałbym mieć taki problem jak Wy.

real2233

Taka sytuacja:
Spotyka się dwóch kumpli.
-Byłem wczoraj w kinie na fajnym filmie .
-Jaki tytuł?
-Ford VS. Ferrari.
-Kuźwa jaki głupi tytuł... O czym to???
-O wyścigu Le Mans z 66....
.....

ocenił(a) film na 5
real2233

Z d.py to jest wątek jaki założyłeś. Le Mans '66 brzmi i wygląda super, do tego stopnia że w wielu krajach, o ile nie w większości gdzie będzie grany, właśnie taki tytuł wybrano.

ocenił(a) film na 8
real2233

Nic nowego.Mogło byc w sumie gorzej jak np:
-Dwóch kumpli i Samochody
-Auta i Wyścigi
-Ferrari i Ford Historia Pojazdów
-F&F Ford & Ferrari

ocenił(a) film na 10
Kesler_2

Znając tendencję polskich tłumaczy to by mogli dowalić coś w stylu "Ścigaj się i kochaj", albo "Miłość ponad Prędkość"

Immortal_One

Kesler i Immortal - mega tytuły, panowie :D Uśmiałem się nieprzeciętnie!

Kesler_2

Albo "Motyl Ferrari"...

real2233

wystarczy zrobić rekonesans. pod tym tytułem film wychodzi w wielu krajach

ocenił(a) film na 7
real2233

W Niemczech "Le Mans '66: wszyscy przeciw wszystkim".

real2233

Dla mnie jako fana le mans 24 ten tytuł jest o wiele lepszy niż ford vs Ferrari. Gdy tylko zobaczyłem nazwę le mans 66 wiedziałem, że muszę zobaczyć ten film. Lata 60, Złota era motoryzacji, a samochodody prawie tak szybkie jak teraz, do tego piękne (Ford GT w mało zmienionej formie produkowany do dziś). Poprostu nazwa le mans 66 mówi wszystko, a ford vs Ferrari już nie tyle. No chyba, że jesteś ignorantem w dziedzinie sportów motorowych to może jest na odwrót.

real2233

Bo zmiana tytułu zmienia wszystko,film nie jest o wyścigu we Francji;film jest o koncernie Forda który ściga się z Ferrari,i w którym wobec bezlitośnie dość nieudolnie granej rady nadzorczej ofiara staje się biedak składak samochodowy Ken Miles,którego można pominąć w nagrodach,bo przecież McLaren wygrał,to nie jest o wyścigu.
To jest o rozgrywkach w firmie

ocenił(a) film na 8
memwnto

Nie, nie. To jest film o wyścigu.
Nikt nie zapamiętuje tego filmu za względu na rozgrywki w firmie, ten film zapamiętuje się ze względu na wyścig!

ocenił(a) film na 9
real2233

A co złego jest w tym tytule?

real2233

Wszystko jest złe w każdym z tych tytułów: ten film powinien nazywać się "Ken Miles - some screenings from his life"

ocenił(a) film na 7
real2233

Pomijając to, że nie wiadomo co kierowało ludźmi, którzy zmienili ten tytuł ze zgrabnego i klarownege na bardziej niejasny dla zwyczajnych ludzi, to nasz jest w gruncie rzeczy lepszy; Włosi są tu tylko odległą dla bohaterów przeszkodą do pokonania, a najważniejsza jest sama ekipa Forda, ich próby podbicia zdominowanego przez Ferrari świata wyścigów i zobrazowanie relacji ekipy i konfliktu zarząd vs Miles i Shelby + oczywiście same wyścigi. "Ford vs Ferrari" to tytuł, który skupia się na tym co wcale nie jest tu najistotniejsze, natomiast "Le Mans'66" umieszcza po prostu historię w pewien nawias najważniejszego dla fabuły wydarzenia, wokół którego wszystko się tu kręci.

ocenił(a) film na 7
real2233

Tym razem to nie jest widzimisie polskich dystrybutorow. Film funkcjonuje w Eurupie jak Le Mans' 66, poniewaz uznano, ze taki tytul bedzie dla Europejczykow jasniejszy, a film bardziej rozpoznawalny. :)

real2233

I bardzo dobrze. Chyba pierwszy raz (albo jeden z niewielu przypadków) osoby odpowiedzialne za polskie tytuły filmów wybrały lepsza opcje.

real2233

w stanach nikt pewnie nie wie co to "le mans" pewnie by mysleli że to jakiś film o lgbt :D dlatego dali im "ford v ferrari" swoją drogą strasznie gówniany tytuł :D LeMans '66, to bardzo dobry tytuł.

real2233

Znalazłem witrynę filmową dobrej jakości, która wie, że Ty też chcesz obejrzeć >> MOVIEZAN,COM

ocenił(a) film na 8
real2233

Szczerze dużo bardziej mi się podoba le Mans 66 niż beznadziejny Ford v Ferrari który wg mnie brzmi głupkowato i tanio

real2233

Czemu z dupy?

real2233

Oryginał brzmi jak tytuł paradokumentu

ocenił(a) film na 7
real2233

Polski tytul w tym przypadku duzo lepszy i trafniejszy niz oryginalny.

ocenił(a) film na 8
real2233

To nie jest polski tytuł. To oficjalny tytuł na Europę, pod którym film jest rozpowszechniany w większości krajów europejskich z uwagi na to, że nazwa wyścigu Le Mans jest powszechnie znana na kontynnecie, a o wiele mniej znana w USA i na świecie.
Tytuł Le Mans '66 jest o wiele lepszym tytułem, więcej mówi o filmie i lepiej brzmi.

real2233

Oryginalny tytuł produkcji byl właśnie Le Mans 66. Ford vs Ferrari to tytuł na amerykański rynek, żeby jankeskie półgłówki wiedziały o co chodzi.

real2233

Polski tytuł lepszy, bardziej klimatyczny. A nie Batman vs Superman, Obcy vs Predator czy Ford vs Ferrari.

ocenił(a) film na 9
real2233

Tak naprawdę to jest oryginalny tytuł - sprawdzcie na IMDB (Le Mans '66 (2019)
Ford v Ferrari (original title)).

Nie wiem czy ktos juz na to odpoweidzial i nie chce mi sie czytac wszystkiego...

ocenił(a) film na 8
real2233

A wystarczyło przetłumaczyć: "Wirujący seks 66"

real2233

Jak zwykle oczywiście, ale i tak należy się cieszyć, że nie zmienili np na "Motyl Ferrari", albo "Motyl vs Ferrari"  ;-)

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Hmmm... to jak? Masz w końcu te argumenty? :D

Crazy_Ivan

A ty znowu na przepustce z tej Kochanówki? Czy internet wam do pokoju bez klamek podłączyli?
A ten nick to ci dali zapewne na oddziale...

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Czyli standard? Zero argumentów i obrażanie rozmówcy? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones