PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34399}
7,3 19 281
ocen
7,3 10 1 19281
Legenda pijanego mistrza
powrót do forum filmu Legenda pijanego mistrza

Nie obejrzałem jeszcze filmu, ale wydaje mi się że styl pijanego mistrza należy do kung-fu, i jackie
chan też używa tej sztuki walki, więc czemu ten film należy do kategorii karate, a nie np. sztuki
walki ?

LOLs

Tak samo jak w ghost busters filmweb napisal ze to horror. no malo ze smiechu nie pĘKLEM

ocenił(a) film na 5
LOLs

Ponieważ niedorzecznym byłoby tworzenie gatunku do każdego stylu walki. Kierując się twoim sposobem myślenia mielibyśmy gatunki takie, jak kung fu, taekwondo, aikido, muay thai, judo i jakie tam jeszcze istnieją, a których teraz nie umiem sobie przypomnieć. ;)
Powstał by niezły bałagan, nie sądzisz? A tak to wszystkie filmy traktujące o sztukach walki mamy ładnie podpięte pod kategorię Karate. Już i tak popełnili moim zdaniem błąd tworząc dwa gatunki: "Sztuki walki" oraz "Karate" - powinni byli ograniczyć się do tego pierwszego, bo w sumie traktują one o tym samym.

A odnośnie Ghostbusters to muszę powiedzieć, że ja na obu częściach wynudziłam się jak mops - ani to straszne ani śmieszne ani nawet ciekawe. Ot jeden czy dwa uśmiechy przez prawie cztery godziny oglądania.

ocenił(a) film na 8
nemesisswan

propsuje! "sztuki walki" to najlepsza nazwa na określenie gatunku... karate ssie.

ocenił(a) film na 9
LOLs

uważam, że osoba tworząca te oba gatunki nie jest zorientowana, albo lubi karate i tyle.

To tak jak potocznie na wszystkie auta terenowe mówi się błędnie Jeep, a na wszystkie buty sportowe nieprawidłowo adidasy.
Karate to jedna ze sztuk walk - powinno się używać kategorii sztuki walk.

użytkownik usunięty
LOLs

Kiedyś słyszałam, że kung-fu to właśnie odmiana karate (karate chińskie, czy jakoś tak), ale głowy nie daję, że to prawda.

ocenił(a) film na 8

Ten kto to mówił był w błędzie, bo jest zupełnie odwrotnie. Karate powstało w wyniku adaptacji chińskich sztuk walki na Okinawie. Pionierzy karate z tej wyspy byli uczeni przez chińskich mistrzów, którzy reprezentowali styl Białego Żurawia z klasztoru Shaolin.

Samo istnienie gatunku "karate" na filmwebie jest śmieszne, bo równie dobrze można by dodać "boks", "judo" czy "taekwondo". A najzabawniejsze jest, gdy stare chińskie filmy np. z Jackie Chanem, gdzie jest kung fu, mają przypisany gatunek "karate". Kiedyś chciałem zmienić wszystkim filmom na Filmwebie gatunek z "karate" na "sztuki walki" i początkowo mi akceptowali, ale potem weryfikatorem został gość, który mi wszystko odrzucał, więc porzuciłem moją misję.

ocenił(a) film na 10
Kung_Fu_Master

a gdzie tam karate

ocenił(a) film na 9
Kung_Fu_Master

popieram i zgadzam się.

Weryfikatorzy powinni zasięgnąć trochę wiedzy w tym temacie.

użytkownik usunięty
Kung_Fu_Master

Rzeczywiście, trochę to żle przemyślane. W przypadku gier video można dodać gatunek 'sztuki walki', więc widocznie może to zależeć od weryfikującego.

LOLs

Ja nie rozumiem dlaczego nie ma kategorii wuxia pian. Bo większość filmów z Chanem czy Lee to wuxia pian.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones