PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=981}

Legenda

Legend
6,7 12 653
oceny
6,7 10 1 12653
5,9 7
ocen krytyków
Legenda
powrót do forum filmu Legenda

Pamiętam jak dziś, oglądałem go VHS-ie będąc jeszcze w podstawówce.
To był chyba pierwszy film fantasy jaki oglądałem, wiem że zapadł mi głęboko w pamięć. Po latach oglądałem go Tv i już mniej mi się podobał, no ale jak to w Tv - obraz był nie panoramiczny oraz jak się później okazało była to wersja skrócona z muzyką Tangerine Dream. Od niedawna jestem posiadaczem wersji 113 min, z muzyką Goldsmitha i teraz muszę przyznać że film jest wspaniały. Zdecydowanie odbiega od standardów dzisiejszego filmu fantasy, jest raczej mroczna baśń. Wysmakowane obrazy i oszołamiające scenografie tworzą niezapomniany klimat, fabuła toczy się wolno, nie ma właściwie scen akcji a jednak film ogląda się znakomicie, trzeba tylko dać się wciągnąć.
Dziś już takich filmów się nie robi i nie będzie raczej robiło, już wtedy reżyser miał kłopoty z przepchnięciem tego obrazu gdyż wydawał się widzom zbyt nużący i niestety poległ na posterunku skracając oryginał. Widać że Scott oddał się temu filmowi bez reszty, że było to jego marzenie które zapragnął zrealizować, coś więcej niż zwykły film. Zniszczono jego marzenie a On sam stwierdził iż nigdy więcej nie wróci kina fantasy/s-f i niestety do dziś słowa dotrzymał.
Dobrze że wyszła wersja reżyserska (chociaż i tak krótsza od oryginału), w ten sposób marzenie Scotta przetrwało, mówiąc górnolotnie, dla potomnych i wielbicieli pięknych baśni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones