PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725816}

Legion samobójców

Suicide Squad
6,1 235 115
ocen
6,1 10 1 235115
3,9 39
ocen krytyków
Legion samobójców
powrót do forum filmu Legion samobójców

To jest tylko luźna teoria ale możliwe że jest coś na rzeczy. W Batman v Superman widzimy podstarzałego Batmana który z jakiegoś powodu stał się brutalny i zaczął zabijać (jak tłumaczy się Zack Snyder nie bezpośrednio ale jednak jego działania powodują śmierć). W przeszłości w komiksach zdarzało się że Joker ginął, m.in. w The Dark Knight Returns. Możliwe że w filmowym uniwersum DC Joker już dawno nie żyje. Jeden z "Robinów" nie żyje na pewno (Jason Todd?) i niemal na pewno zabił go Joker. Możliwe że Batman stał się tym kim jest w BvS dlatego że przekroczył granicę mszcząc się na Jokerze i powodując jego śmierć. Teraz pomyślicie że co on pier...i przecież w trailerach widać klauna kilka razy. Tak ale widzimy go tylko z Harley i Batmanem, nie widać go jednak z nikim z pozostałej obsady SS. Moim zdaniem sceny z Jokerem to nic więcej jak retrospekcje Harley które pokazują jak Joker ją "stworzył", ukształtował.

Trochę szalone ale kto wie, co o tym sądzicie?

użytkownik usunięty
MrSheibuss

Ciekawe, naprawdę ciekawe o ile ten film będzie się łączył z "Batman vs. Superman"

ocenił(a) film na 2

Dlaczego miałby się nie łączyć, skoro to te same uniwersum?

użytkownik usunięty
tynarus120

Bo z serialowym na pewno się nie łączy xD

ocenił(a) film na 2

Haha przeczytałem "v." zamiast "vs.", sorry XD

ocenił(a) film na 6
MrSheibuss

Teoria ciekawa i trafna, natomiast wydaje mi się, że Leto jako Joker wypadnie genialnie, WB doskonale o tym wie i tak duże ograniczenie jego późniejszych ról byłoby finansowym strzałem w kolano. Ciężko mi uwierzyć, że zainwestowaliby tak przeogromne nakłady finansowe, czasowe i marketingowe na stworzenie 'hype'u' wokół tej postaci aby ostatecznie móc z niej skorzystać jedynie w retrospekcjach i ewentualnych prequelach.

Co nie zmienia faktu, że masz rację, w SS Joker na pewno pojawia się w retrospekcjach odnośnie narodzin Harley. Czy pojawia się w 'normalnym timeline'ie' ciężko zgadnąć.
Co do fanowskich teorii ja byłbym jednak dużo skłonniejszy uwierzyć w to [potencjalny spoiler], że rzeczywiście pierwotny Joker nie żyje, natomiast ten grany przez Leto to ześwirowany Robin.

Zobaczymy. Jedno natomiast z każdym kolejnym trajlerem staje się pewniejsze - to będzie film wszechczasów, a role wielu aktorów kultowe. :)

Stolarcfc

Robin ześwirował i został Jokerem? To by było coś. BvS porządnie mnie nahypował i jeszcze mocniej mnie zgasił, mam nadzieję że Suicide Squad nie zawiedzie.

ocenił(a) film na 6
MrSheibuss

No jak dla mnie pomysł na scenariusz rewelacyjny i jeżeli prawdziwy to tym bardziej mi szkoda, że fani tak szybko go zdemaskowali, bo element zaskoczenia podczas oglądania filmu byłby pierwszorzędny. Jakiś flashback Jareda Leto w kostiume Robina... Miazga :)
Ten motyw pojawił się zresztą w komiksach z tego co się orientuje, tak wiec nie byłoby to nawet odejście fabuły pierwowzoru.

użytkownik usunięty
MrSheibuss

"jak tłumaczy się Zack Snyder nie bezpośrednio ale jednak jego działania powodują śmierć"

Zabija, zabija, tylko Snyder rżnie głupa.

Ot złota myśl Zacka Snydera

"Na przykład Batman strzela w samochód ze złoczyńcami, który wybucha albo granat wybucha w ręku bandyty, albo strzela w zbiornik i facet sam się zapala. Widzę to tak, że on bezpośrednio nie zabija, ale jeśli złoczyńcy są związani z czymś, co wybucha, Batman powiedziałby, że to nie jest jego problem"

Czyli zdaniem pana Snydera, kiedy ktoś dolewa trucizny do herbatki, to on nie zabija.

Logika chyba nie jest mocną stroną pana Snydera, nie dość, że to potwornie głupia teza, to za jej pomocą można by było usprawiedliwić każdą zbrodnie. Jak to mówią, pistolert sam za spust się nie pociągnie, więc odpowiedz jest prosta i jasna.


Aż przykro, ale Snyder oficjalnie stał się Goyerem nr 2. Ten sam poziom robienie z ludzi idiotów i wychodzenia na cwaniaka.

MrSheibuss

Wydaje mi się że możesz się mylić, w najnowszym Trailerze słychać (tak mi się wydaje) śmiech Jokera i Harley podnosi głowę mówiąc "O-o" co może znaczyć że Suicide Squad napotka jednak Jokera na swej drodze. Ty macie linka https:/ /www.youtube.com/watch?v=CZrw7krX50Q a śmiech słychać w 1:25.

Carradine

Na 99% procent Harley jak i pozostali samobójcy nie reagują na śmiech Jokera, po prostu jest to często stosowana praktyka w zwiastunach przeklejania różnych części filmów do zupełnie innych scen, przykład z BvS: na trailerze jest pokazany Superman walący z oczu do Batmana, w filmie okazuje się że to był Doomsday.

ocenił(a) film na 7
MrSheibuss

TEN Joker na pewno żyje w czasie akcji SS a czy jest to ten ''prawdziwy'' Joker to się okażę ;).Gdyby nie żył to by było moim zdaniem podcięcie skrzydeł następnym filmom przecież mówi się o sequelu SS może Joker przecież mieć jakiś epizod w JL no i nadchodzą nowe filmy Batflecka.No a w samym SS jego rola była by zbyt mała jakby występ Jokera ograniczył się tylko do retrospekcji.

ocenił(a) film na 5
MrSheibuss

Pytanie, do kogo zatem Joker mówi: "Poczekaj aż zobaczysz moje zabawki"?

Luukasz

Mówi do jednego ze strażników z Arkham, którego widać też w scenach z Deadshotem.

ocenił(a) film na 5
MrSheibuss

Ok, dzięki:)

ocenił(a) film na 4
MrSheibuss

Nie przeszkadza to w tworzeniu uniwersum, więc dlaczego nie? Joker nie jest niezbędnym elementem życia Batmana, a dzięki jego śmierci uniwersum może jedynie zyskać.

ocenił(a) film na 9
MrSheibuss

Myślę, że to Joker, nie Jason Todd. A więc tak: W którejś tam minucie jedbego ze zwiastunów (tam gdzie jest You Don't Own Me), podczas przebierania się Harley (XD) przy skrzyni, jeśli zatrzymacie w dobrej sekundzie leży, a przynajmniej tak myślę .. Czerwon-czarny, klasyczny strój Harley Quinn! Tak to widzę. To oznacza że te jej obecne ubrania są nowe. Czyli w żadbych retrospekcjach pojawić się nie mogły. LODŻIK. Sceny z Harley musiałyby być wtedy w tym klasycznym stroju, a da sie dostrzec ja w tym normalnym. Gdzieś na filmiku widziałam scenę pocałunku, że tak powiem Harley i Jokera. Więc to raczej nie jest J.T. Zresztą J. Leto w wywiadzie powiedział nawet że Joker jest starszy niż się wszystkim wydaje. Czyli raczej nie myślę żeby to był Jason.

Zwiastun 3, 00:44, przy skrzyni przy Diablo, jeśli się nie mylę.
Ale moge sie nylić, mogą by to jakieś ręczniki, czy szmatki.

użytkownik usunięty
MrSheibuss

Byłoby ciekawie ale przecież na końcu jest Joker

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones