PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725816}

Legion samobójców

Suicide Squad
6,1 235 111
ocen
6,1 10 1 235111
3,9 39
ocen krytyków
Legion samobójców
powrót do forum filmu Legion samobójców

Tyle promocji, tyle hype'u i dzięki temu jeszcze większe rozczarowanie.

W sumie sam nie wiem dlaczego spodziewałem się czegoś "wow". Przecież już tyle razy przejechałem że na "Blockbusterach", więc powinien być przyzwyczajony, że im większa promocja tym niestety gorszy film.
Ponad 2 godziny, a tak naprawdę dzieje się niewiele. Samo przedstawienie postaci było rozegrane w naprawdę głupi sposób i już na początku filmu wiedziałem, że niestety dobrze nie będzie. Mamy tak ciekawych bohaterów, a przedstawiamy je w taki sposób? No naprawdę, panie Ayer, można było wymyślić coś lepszego, coś co bardziej pasuje do filmu akcji.
Akcja, tego też za dużo nie doświadczymy niestety, nasz "Legion" chodzi sobie po mieście, dwa razy skonfrontuje się z przeciwnikami i tyle. Na koniec krótka konfrontacja z Enchantress i już. To tyle, wystarczy, przecież to nie jest film akcji, żeby cały czas się w nim coś działo, a nie czekaj ......
Cały obraz ratuje Margott i grana przez nią Harley. Muszę przyznać że nie spodziewałem się że to właśnie ona będzie najjaśniejszą postacią w całym filmie, a po obejrzeniu muszę przyznać że była jedyną jasna postacią. Gdyby nie Margot to i jej Harley to nie wiem czy bym nie przysnął w pewnym momencie na sali kinowej. W sumie to z wszystkich postaci to tylko ona była warta oglądania, reszta strasznie nijaka. O Jokerze nawet nie warto się wypowiadać, bo było go po prostu za mało i ciężko ocenić taką postać na podstawie kilku chwil i tekstów.
Po drugie soundtrack. Co by nie mówić dobrany świetnie i dzięki tym wstawkom z poszczególnymi utworami film nabiera jakiegoś tempa, momentami.
Zawiodłem się, liczyłem na ciekawy film, z ogromem akcji, ciekawymi postaciami, dialogami, a dostałem tylko Harley.

ocenił(a) film na 6
J_Walker

Zgadzam się w 100%. Harley zdecydowanie najjaśniejszym punktem filmu, natomiast to jak po macoszemu potraktowano wprowadzenie postaci, czy może nazwijmy rzeczy po imieniu - totalnie je spierd***no, to aż przykro o tym myśleć. Wielki zawód z mojej strony... :(

ocenił(a) film na 5
J_Walker

Powiedziałem że poza Harley reszta postaci była strasznie nijaka, ale zapomniałem o Jai'u i jego Boomerangu. Nie dostał być może wiele czasu i kwestii, jednak pokazał się naprawdę z dobrej strony. Miły i przyjemny w odbiorze, a chyba mało kto się spodziewał że Courtney może dobrze zagrać.
Co do Joker'a pojawiają się informacje że w SS mieliśmy go tylko poznać i dlatego było go tak mało, jednak Leto w tych killku scenach pokazał że ma własny pomysł na postać i to może cieszyć, bo może to być najlepszą zapowiedzią następnego filmu w którym go zobaczymy, już na przeciwko Batmana. Leto, wierzę w ciebie.
PS Czekam na osobny film gdzie to Harley będzie głowną bohaterką, bo po tym co Margot pokazała w SS jestem pewny że udźwignie cały film.

ocenił(a) film na 10
J_Walker

Moim zdaniem wszyscy zagrali świetnie. Kiler Croc może nie mówił za wiele ale jak już się odezwał to niszczył system.

"I like her" :)

ocenił(a) film na 5
oscilek

Nie mogę się zgodzić z opinią że wszyscy zagrali dobrze. Dobrze zagrała tylko Margot, Leto pokazał że jest potencjał w jego Jokerze, a Courtney poprostu zaskoczył że w ogóle potrafi grać, bo wcześniej to w filmach tylko był. Croc, Slipknot czy też Katana były postaciami tak nie ważnymi i praktycznie epizodycznymi że lepiej jak by ich nie było(i tak by nikt nie zauważył). Deadshot i Diablo nie wzbudziły we mnie żadnych emocji, tak jak mówiłem wcześniej nijakość.
Opinie o filmie są różne, od zachwytów wielu osób aż po zawód. Dla mnie film mocno przereklamowany, przecież trailery SS były o niebio lepsze niż finalny produkt. Margot i soundtrack czynią ten film możliwym to obejrzenia bez przesadnego męczenia się.

ocenił(a) film na 9
J_Walker

courtney w końcu dostał film w którym pokazał że umie grać? to szkoda mi go bo boomerang to najsłabszy element filmu. on po prostu nic tam nie zrobił tylko dwa razy posłał boomerang w nieba i obalił puszkę żywca.

ocenił(a) film na 7
J_Walker

Hmmm. To co dokładnie byś zmienił? Dodał? Wyrzucił? Jest mrocznie, długo i powiedzmy sobie "epicko" - jak w BvS - recenzenci i widzowie narzekają, że patos. Jest lekko, chwilami brutalnie, momentami śmiesznie, dynamicznie i energetycznie - narzekają, że kalka Strażników Galaktyki i w ogóle nie tak miało być... Czego Wy ludzie chcecie od filmów, które są EKRANIZACJAMI KOMIKSÓW? To ma być lekka, kolorowa, głośna, momentami zabawna rozrywka, a nie kino psychologiczne. A jeśli już faktycznie chcemy czegoś bardziej realistycznego, "ludzkiego" to mamy przecież dwa doskonałe seriale - DareDevil i Jessica Jones, pozbawione efekciarstwa i podkreślające bardziej ludzki charakter superbohaterów. Męczy mnie wyczytywanie gorzkich żalów pod adresem kolejnych filmów, które są robione przez fanów dla fanów. Ja wolę Marvela i to "luźniejsze" uniwersum, ale czytywałem również komiksy DC i jestem na bieżąco z ich produkcjami. Nie spodziewałem się po Suicide Squad wielkiego widowiska, a dostałem przeszło dwie godziny dobrej zabawy. I to mnie totalnie satysfakcjonuje ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones