PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725816}

Legion samobójców

Suicide Squad
6,1 235 359
ocen
6,1 10 1 235359
4,0 40
ocen krytyków
Legion samobójców
powrót do forum filmu Legion samobójców

Bazowałem więc na filmach z uniwersum. Naiwnie sądziłem, że to będzie coś na kształt jakiegoś mrocznego kryminału, przesiąkniętego klimatem z Gotham, ale zabarwionego czarnym humorem. Oczywiście nie chodzi mi o Gotham z Bat vs Super, tylko Gotham bardziej Nolanowskiego, a może chociaz Burtonowskiego.
A tu jakaś kupa z tymi wszystkimi czarami, mocami, jakimis ubogimi avengersami.... po co to wszystko?
Sam pomysł miał naprawdę duży potencjał który wcale nie został wykorzystany. No bo niby po co w tym filmie ci niby super złoczyńcy mają być super? Równie dobrze takie zadanie mogłaby wykonać jakaś banda w stylu Niezniszczalnych. Użycie tylu fajnych charakterów zostało tu całkowicie zmarnowane.
To tak jakby kupić sobie Ferrari i jechac nim na autostradzie 90 na godzinę.
Jesli juz kulała fabuła to chociaż postacie mogły to uratować. Ok Smith się starał jakos to ogarnąć i był jasnym punktem, Harley Quinn wypadła bardzo fajnie i przyjemnie się ją oglądało. Reszta jest raczej tłem tego 'byle czegoś'.
No i pozostaje kwestia Jokera. Juz pomijając fakt, że został doczepiony do tego filmu na siłe i jego obecność była tu zbędna, to co do interpretacji...hmmmm...gdybym miał to określić delikatnie, to użyłbym słowa "idiotyczna". Jakies pomruki, jakieś charczenie, ten śmiech na siłę przyklejony do mordy. Kupa charakteryzacji, która wychodzi na dość nietrafioną. Może gdyby postać była bardziej rozbudowana i mielibyśmy jakiś background do niej, to by wyjaśniało dlaczego ten Joker taki jest i tak dba o wygląd.
Już pomijając genialną rolę Ledgera, to w tym Jokerze nie ma za dużo z Jokera. Raczej wygląda na kogoś, kto kopiuję jego styl na zasadzie hipstera. Który chce wyglądać jak niezadbany bezdomny w stroju za darmo a sam kupuje taki strój w sklepie za setki dolarów. To co w Jokerze było oryginalne, naturalne, uwodzące wykonaną własnoręcznie bylejakością - tutaj jest właśnie kupione w sklepie za grubą kasę i pieczołowicie zmontowane.
Słaba postać, słaba rola Leto. Zamiast być wartością dodaną, ściąga film w odmęty bezsensu, w które ta produkcja i tak wpadłaby bez jego udziału...

ocenił(a) film na 6
air87

Całkiem słuszne uwagi, z tym ja swoją swoją ocenę trochę podniosłem za nieźle odegrane rolę Harley Quinn i Deadshot-a oraz muzykę. Jednakże sam film jest mało ciekawy, przewidywalny do bólu, pełen patosu i scen wyraźnie skierowanych tylko do umysłów małolatów. Do tego główne skrzypce zagrały (niestety) efekty specjalne.

ocenił(a) film na 8
air87

Polecam poczytać komiksy DC, naprawdę warto

ocenił(a) film na 4
Himiteshu

Zapewne warto, tu jednak oceniamy nie komiksy a film...a ten był naprawde kiepski

ocenił(a) film na 8
air87

Pewne elementy były ok, zresztą inaczej byś patrzył na ten film jakbyś znał materiał źródłowy, ale tak bądź ignorantem ;)

ocenił(a) film na 4
Himiteshu

Twoim zdaniem przed kazdym filmem trzeba przeczytać ksiązki i wszystkie żródła jakie są z nim związane?
No to gratuluje.
Ciekawe ile osób dających ocene 8 i wyzszą np Grze o Tron przeczytało chociaz jeden tom? Albo Władce Pierścieni. Albo może kultowy Jurassic Park z 93r.? Nie mówię oczywiście o filmach bardziej ambintych ale o takich z działu rozrywkowego
Na pewno większość tak wysokich ocen pojawiła się zanim ktokolwiek przeczytał książki o ile w ogóle się za nie wziął nawet po obejrzeniu.
A mimo to filmy te czy serial juz są uznawane za kultowe i mają miliony fanów bo są po prostu dobre, wciągające lub mają to COŚ
A skoro taką kupę jak Legion samobójców ty tłumaczysz tym, że ludzie komiksu nie przeczytali i "nie rozumiejo" to tylko potwierdza że film ten jest po prostu słaby.
To jest filmweb. Nie bookweb, nie comicsweb. Oceniamy filmy.
Tyle.. ignorancie...

ocenił(a) film na 4
Himiteshu

A żeby tez daleko nie szukac, to pozostając w klimacie komiksu, mamy przeciez filmy Marvela. Owszem nie wszystkie ale większość odebrałem dobrze lub bardzo dobrze (Przyszłość która nadejdzie) mimo że przeciez tez komiksu w zyciu w ręce nie miałem
Tłumaczenie tak nieudolnego filmu nieznajomościa jakiegos komiksu to naprawdę gowniana linia obrony

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones