PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7239}
7,9 11 274
oceny
7,9 10 1 11274
7,8 12
ocen krytyków
Lekarstwo na miłość
powrót do forum filmu Lekarstwo na miłość

Jędrusik dla Zakochanych...

użytkownik usunięty

Wspaniała historia miłosna - aż się prosi o remake. Tylko kto zagrałby rolę Jędrusik? Dla wielbicieli Jej talentu to pozycja obowiązkowa a dla miłośników kryminału - naprawdę niezła zagadka. Film, który poprawia nastrój jak filiżanka dobrej kawy. Z papierosem czy bez - sami zdecydujcie...

użytkownik usunięty

Boję się, że remake bardziej by przypominał kolejną żałosną komedyjkę, w produkcji których nasi szacowni reżyserzy tak się lubują ostatnimi laty. No i Warszawa jest już zupełnie inna...

ocenił(a) film na 10

Racja. Remake zepsułby ten cudowny PRL-owski klimat, a bez niego nie byłoby tego filmu. Albo byłby tylko kolejną komedią romantyczną. Powinni się zabrać za Romans wszech czasów.

moim zdaniem to klasyk!!klasa sama w sobie!!oby nasi obecni twórcy tego nie tykali (dobrze że nie żyjemy w US bo już byśmy co takiego mieli..o zgrozo!!!)..Jestem świeżo po lekturze książki.Polecam bo to dwie różne rzeczy. Jedno jest pewne zawsze odstraszają mnie ekranizacje a tu taaaaka świetna niespodzianka!Arcydzieło!A Jędrusik to polska Marylin bezapelacyjnie!

ocenił(a) film na 9
laieboy

Ach! Kalina Jędrusik była prawdziwą mistrzynią! Myślę, że za granicą mogłaby stać się ikoną pokroju Audrey Hepburn. A film ubóstwiam!

o nie! ten film i role są nie do podrobienia :)

ocenił(a) film na 7

Myślę, że remake to nie byłby najlepszy pomysł. Czasem drażni mnie maniera aktorska tamtych lat, ale "Lekarstwu na miłość" - mimo tej delikatnej afektacji, a może właśnie dzięki niej - nadała uroku. Ogólny zachwyt budzi Kalina Jędrusik, a moim zdaniem gwoździem programu była świetna, zabawna rola Krystyny Sienkiewicz (scena z "kalamburami" podczas rozmowy telefonicznej i to: "Świtezianka", wyrzeczone charakterystycznym, cienkim głosikiem - myślałam, że spadnę z fotela). Urocze były też monologi wewnętrzne głównej bohaterki. I uroczy był Andrzej Łapicki... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones