PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439584}

Lektor

The Reader
7,8 205 992
oceny
7,8 10 1 205992
6,8 27
ocen krytyków
Lektor
powrót do forum filmu Lektor

Film bardzo dobry, ale ostatnie minuty mnie zawiodły. Spodziewałam się czegoś więcej po takiej
klasyce kina. Konkretnie mam na myśli, moment, gdy główny bohater przyjeżdża na cmentarz, na
którym jest pochowana Schmidt. Następnie zaczyna jej opowiadać historię Hanny. Według mnie
ta końcówka nie pełni żadnej funkcji, Nie było, żadnej puenty.

Bellox

Miałam podobne odczucia, ale od momentu gdy bohater udaje się, by dać kobiecie puszkę z pieniędzmi. Ten ostatni fragment nic już więcej nie wniósł, dla mnie osobiście. Całe wrażenie z jakim zostałam, dostarczył mi film do tej końcówki.

ocenił(a) film na 8
Bellox

Zgadzam się z tobą, ale specjalnie na żadną puentę się nie nastawiałem, bo był to po prostu romans opowiedziany w bardzo cięzki i ciekawy sposób.

ocenił(a) film na 7
Bellox

Mnie się wydaje, że główny bohater po latach uporał się z krzywdą jaką wyrządziła mu Hanna zostawiając go, podczas gdy on pałał do niej swoją pierwszą miłością. To wydarzenie i romans zostawiło w jego życiu ślad i sprawiło, że utrzymywał innych ludzi/kobiety na dystans (córkę, koleżankę ze studiów, żonę - rozwód). Zakończenie biorę jako próbę nawiązania bliższych relacji z własnym dzieckiem, odnalezieniu w nim przyjaciela (których w filmie nie widzimy), poprzez opowiedzenie najdyskretniejszej i najbardziej dotykającej jego uczucia historii.
Pozdrawiam :)

Bellox

Zgadzam się. Film ogólnie bardzo mi się podobał, w kilku momentach naprawdę ruszył. I moim zdaniem Kate Winslet była genialna. Byłby to dla mnie film na 10, ale ta końcówka za bardzo 'rozpłaszczyła' we mnie emocje.

Bellox

Ta końcówka odgrywa bardzo ważną rolę w ewolucji węwnętrznej głównego bohatera, ponieważ sam mówi w rozmowie z dziewczyną uratowaną z pożaru, że do tej pory nigdy nikomu nie zwierzał się na temat Hanny. To był największy sekret, jaki targał ze sobą przez życie. Moment więc, kiedy po raz pierwszy decyduje się opowiedzieć całą historię od początku do końca, przekazać ją swojej córce - jest przełomowy, ukazuje wielką przemianę, jaka zaszła w konstrukcji psychologicznej głównego bohatera. Poza tym widzimy podczas kolacji w restauracji, że między córką a ojcem jest napięta, dziewczyna mówi, że ojciec całe życie był skryty, jakby chował jakąś tajemnicę. Opowiedzenie córce prawdy o swoim życiu i po raz pierwszy szczere odkrycie przed nią swojej historii, oznacza również nową jakość ich relacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones