PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671}
8,1 839 208
ocen
8,1 10 1 839208
8,0 44
oceny krytyków
Leon zawodowiec
powrót do forum filmu Leon zawodowiec

Niestety, nie podobał mi się. Nie podzielam zdania większości, że gra aktorska była znakomita. Jedynie Pan Gary Oldman stanął na wysokości zadania i stworzył niezłą kreację, co według mnie jest jedynym plusem tego filmu. Fabuła kiepska, ani nie wciąga, ani nie wzrusza. Słabe, wręcz żenujące dialogi. Męczyłem się oglądając ten film.
Nie rozumiem skąd takie wysokie noty. Rzeczą normalną jest, że jednym film się podoba, innym nie, ale nie wydaje mi się, aby Leon Zawodowiec zasługiwał na wymienianie go w czołówce najlepszych światowych filmów.
Jak już wspomniałem, niejednokrotnie spotykam się z sytuacją, że film na filmwebie ma wyższą, czy też niższą notę niż ta którą ja osobiście bym wystawił, ale pierwszy raz spotykam się z tak duża rozbieżnością.
Wyraziłem jedynie swoją opinię. Szanuję opinie osób, które uważają ten film za rewelacyjny. Prosiłbym o uszanowanie mojej.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
detry

W pełni zgadzam się z Twoją opinią. Film okropnie mnie nudził i męczył. Obejrzałem do końca tylko dlatego, że wypadało film znać.
Też jestem zaskoczony, że ocena jest tak wysoka.

ocenił(a) film na 10
detry

Fabuła kiepska? Jest to oczywiście Twoja opinia, którą należy uszanować. Zdradź mi jedynie sekret "dobrej", według Ciebie fabuły. Od wszystkich filmów oczekujesz zawiłej intrygi, suspensów, tysięcy postaci, pościgów lub mordobicia? Naprawdę nie sądzisz, że młoda Natalie zagrała doskonale? Ja oglądając ją w innych filmach zawsze byłam rozczarowana, tak mocno utożsamiłam ją z leonową Matyldą, tak spójną, wg mnie, stworzyła kreację. A Reno? Naprawdę? Nic? Nie dojrzałeś ni grama kunsztu aktorskiego? "Leon" jest jednym z "filmów mojego życia". Zastanawiałam się ostatnio dlaczego. Obejrzałam tyle obrazów, doskonałych technicznie, z doborową obsadą, itd. Próbowałam analizować "Leona zawodowca" pod kątem jakichś merytorycznych danych, ale zaprzestałam. Nie ma sensu rozbijać na czynniki pierwsze tego filmu. Spróbuj go "poczuć". "Leon" to sztuka prostych emocji. Jak dla mnie, Arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
czigibomm

I tu zgadzam się z koleżanką. Właśnie niedawno oglądałem i uważam że Reno zagrał bardzo dobrze, nie sztucznie , nie naciągając postaci - naturalnie oddał dramat człowieka(jakiego zagrał)którego los rzucił w dosyć ponure środowisko-mafii i śmierci.Fajna scena jak otwiera Matyldzie drzwi i na jej twarz pada światło...mocne dające nadzieje że może jednak się uda i Leona który wtedy już wiedział że właśnie zachował się nieprofesjonalnie...... dni były już policzone-więc dochodzi kwestia jak te dni im razem miną i co wykombinuje, a wykombinował super. Oldman, reno, portman 1 liga.Luc Bessonnnnn duży plus. polecam Wielki błękit tego reżysera mniam mniam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones