PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=549994}

Lepsze życie

A Better Life
6,8 3 725
ocen
6,8 10 1 3725
5,7 3
oceny krytyków
Lepsze życie
powrót do forum filmu Lepsze życie

Swoją drogą jak wielu jest tam emigrantów skoro nikt ich nie kontroluje, mieszkają w domach, którymi nikt się nie interesuje. Czy przez 15 lat ten ojciec nie był nigdy wylegitymowany??? Skoro od razu grozi im deportacja czy jak to jest? Chłopaka też puścili wolno..

ocenił(a) film na 7
Olowek_i_Justa

W USA nawet jeżeli jesteś nielegalnym imigrantem możesz pracować, płacić podatki, kupić mieszkanie itp.
Jeżeli Carlos miałby prawko to policjant z drogówki tylko sprawdziłby czy wszystko ok i by go puścił, od deportacji jest potocznie zwana policja imigracyjna.
Co do jego syna to nie wiem dokładnie, nie wyłapałem w filmie, ale jeśli urodził się w stanach i jego ciotka (która ma obywatelstwo) zechce się nim opiekować to może zostać. O ile pamięć mnie nie myli osoba ,która urodzi się na terenie USA dostaje obywatelstwo z automatu, nawet jeżeli jego rodzice to nielegalni imigranci.

psycholord

W stanach tak właśnie jest, jak się urodzisz na terenie USA to masz obywatelstwo choćby twoi rodzice byli z Korei północnej a z tymi nielegalnymi emigrantami to jest tak, że niby ich ścigają ale ktoś te trawniki musi kosić...

ocenił(a) film na 7
psycholord

Urodzeni w USA otrzymują Obywatelstwo Ziemi. Z automatu są obywatelami USA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones