PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709355}

Lewiatan

Leviafan
7,4 31 396
ocen
7,4 10 1 31396
7,3 27
ocen krytyków
Lewiatan
powrót do forum filmu Lewiatan

Dobry

ocenił(a) film na 7

Kawał dobrego solidnie wykonanego kina z pięknymi sceneriami i interesująco rozegraną fabułą, która pokazuje nam ogrom korupcji i zepsucia jakie panują w tym kraju. Jednak czy film ten miał nas zaskoczyć, czy miał pokazać coś czego już nie wiemy, lub czego nie możemy się domyślić,że jest to prawdopodobne. Wydaje mi się,że nie, wielkiego zaskoczenia tutaj nie było.
Zabrakło mi trochę bardziej nastrojowej muzyki i może bardziej spektakularnej dramaturgii, chociaż i tak świetnie zrealizowali tą historię. Dla mnie 7,5/10 warto zobaczyć. Na pewno jest to wartościowe kino.

ocenił(a) film na 10
Fireghost

Zwiagincew rzadko używa muzyki, stawia na obrazy, bez wzmacniania przekazu, muzyką. A zaskoczenie jest takie, że o o bagnie cerkwi nigdy i żaden reżyser tak otwarcie nie mówił. Reszta, masz rację, bez nowości, ale fantastycznie pokazane pradawne prawdy i przez aktorów i poprzez niesamowite, jak zawsze u Zwiagincewa ujęcia.

ocenił(a) film na 7
tim_tim

To dobry reżyser sam widziałem jeszcze jego 4 inne filmy. Lewiatan ciekawie przedstawił ten temat, jednak oceniając emocje i dramaturgię to bardziej wczuwałem się chociażby w "Wygnaniu" czy "Powrocie" , jednak to zupełnie inna tematyka . Na pewno trzeba docenić za otwartość z jaką przedstawił rzeczywistość w Rosji, ale tak jak napisałem wcześniej jeśli chodzi o emocje nie wgniótł mnie ten film w fotel. Nie zmienia to jednak faktu iż jest to naprawdę solidnie wykonane kino.

ocenił(a) film na 10
tim_tim

Rozumiem.

tim_tim

Od tygodnia nie daje mi ten film spokoju, bo wyczuwam w nim straszliwy fałsz. Ty z kolei piszesz o pradawnych prawdach, jakie pokazuje. Możesz rozwinąć temat? Najwyraźniej czegoś nie łapię...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones