PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709355}

Lewiatan

Leviafan
7,4 31 396
ocen
7,4 10 1 31396
7,3 27
ocen krytyków
Lewiatan
powrót do forum filmu Lewiatan

Fakt, że Ida, nie wytrzymującą porównania z Lewiatanem na żadnej płaszczyźnie, zdobyła Oscara, jest dla mnie kolejną kroplą do morza niesprawiedliwości, o której ten film opowiada. Nie wiem czym się kierowało jury Akademii FIlmowej w swojej decyzji, może wystraszył ich zbyt pesymistyczny lub też polityczny wydźwięk Lewiatana?

michals46

Mam dokładnie inne zdanie. Nawet Agata Trzebuchowska powiedziała że myslała że Lewiatan dostanie. Wiele osób komentujących w telewizji mówiło że Lewiatan to arcydzieło. I trudno sie nie zgodzić. Polityka i umiejętna promocja. To chyba najlepsza odpowiedź na twoje pytanie. Wiele dobrych filmów nigdy nie dostało tej nagrody, natomiast wiele średnich dostało aż kilka.
Ja najbardziej żałuję filmu Kieślowskiego "Trzy kolory - czerwony". Bo zasługiwał tylko że umieszczono go w złej kategorii i pewnie tez nie był to przypadek. Pozdrawiam

komornik

oczywiście miało być: Mam dokładnie takie samo zdanie.

komornik

To, że Agata Trzebuchowska powiedziała, że myślała, że Oskara dostanie "Lewiatan" o niczym nie świadczy. ;) Jeśli powiedziała by, że była przekonana, że Oskara otrzyma "Ida" na pewno wielu by jej zarzuciło zarozumialstwo itd.
Co do "Lewiatana" niestety nie mogę wyrazić żadnej osobistej opinii, gdyż jeszcze tego filmu nie obejrzałam. Czas nadrobić zaległości.

michals46

"że Ida, nie wytrzymującą porównania z Lewiatanem na żadnej płaszczyźnie" - to żaden fakt, tylko Twoje subiektywne zdanie...może ludziom którzy wybierali najlepszy film bardziej podobała sie Ida???

ocenił(a) film na 7
Boomslang76

"podobała"?
Chciałabym wierzyć, że właśnie tym kieruje się oscarowe jury... :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones